K, 29.11.2023

Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika

Aivar Pau
, toimetaja
Facebook
Comments 3
USAs ei huvita kedagi, et sul on Euroopas suured kliendid, ütleb Turnitit vedav Andres Osula, kes loodab, et hiljuti sõlmitud esimene leping Ühendriikides aitab seal kaasa suurte klientide püüdmisele. 
USAs ei huvita kedagi, et sul on Euroopas suured kliendid, ütleb Turnitit vedav Andres Osula, kes loodab, et hiljuti sõlmitud esimene leping Ühendriikides aitab seal kaasa suurte klientide püüdmisele. Foto: Madis Veltman

Tallinna bussijaama IT-osakonnast välja kasvanud start-up-ette­võte Turnit on oma unikaalse piletimüügi­tarkvaraga jõudnud uskumatutele turgudele – enese teadmata kasutavad seda näiteks Maroko bussisõitjad.

Turniti taga on Andres Osula ja tema perekonnale kuuluv ettevõte Mootor Grupp, mis tavainimestele on tuntud eelkõige kaubamärkidega Sebe ja Lux Express ning selle piletisüsteemi ja bussijaamade poolega tegeleva ettevõttega T grupp.

T grupil omakorda on 85-protsendine osa Turnitis, ülejäänud 15 protsenti kuulub Põhjamaade suurimale reisijate veo firmale Vy Group. Aastast 2017 ametlikult omaette ettevõttena tegutseval Turnitil on nüüdseks Tartus tööl 50-liikmeline arendusmeeskond.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles