E, 26.09.2022

Somaalimaa – riik, mida pole olemas

Inga Kuusik
, hobirändur
Somaalimaa – riik, mida pole olemas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tüüpiline pilt Hargeisa kesklinnast, tagaplaanil khat’i nooliv meestesumm, esiplaanil moekalt, kuid sündsalt riides somaali naised.
Tüüpiline pilt Hargeisa kesklinnast, tagaplaanil khat’i nooliv meestesumm, esiplaanil moekalt, kuid sündsalt riides somaali naised. Foto: Inga Kuusik

Oma otsust Somaalimaale minna asun realiseerima meie oma välisministeeriumi kodulehelt, kus küll sellenimelist riiki ei eksisteeri, kuid Somaalia on olemas. Saan teada, et Eesti kodanik vajab sinna minekuks viisat ja saatkond asub Moskvas. Juhatatud aadressile – Simferopoli puiestee 7a, korter 145 – sammud seangi.

Somaalimaa pealinna Hargeisasse viib tee, mille kvaliteet on kohati hea, kohati isegi väga hea, ja nagu siltidelt näha, on väga hea osa ehitatud Euroopa Liidust saadud rahaga. Hargeisa ise on linn nagu linn ikka, jättes isegi jõuka mulje. Aga ega Somaalimaad külastata pealinna pärast, sealt umbes 60 kilomeetrit edasi asub Laas Geel, mis kusagil mujal asuvana oleks kindlasti juba võetud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Seal asuvad eelajaloolised, väga hästi säilinud stiilsed ja värvilised kaljujoonistused.

Märksõnad
Tagasi üles