Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
20.02.2020
Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (28) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (10) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (18) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (49) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (27) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (24) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (4) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (5) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Asendusarstid päästavad päeva

8 min lugemist
Perearstide põud FOTO: Alari Pajuots

Märke perearstipõuast leiab mitmest paigast Eestimaal. Aasta tagasi jäid perearstist korraga ilma Setomaa ja Palamuse elanikud ning osa Valga inimesi, suvel osa Audru rahvast, sügisel ähvardas sama saatus Risti elanikke ja aasta lõpus pani ameti maha üks Haap­salu perearstidest. Kõigis kuues kohas töötavad praegu asendajad. «Oleme juba kümme aastat ajutiselt asendanud Tsirguliina nimistut, mis vahepeal on jõudnud kolida Valga linna,» lausus Terviseagentuur OÜ omanik Madis Tiik, kes püüab viimased 15 aastat perearstikriisi asendusarstidega edasi lükata.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Tervishoiu kõige suurem puudus kogu maailmas on see, et me oleme inimesed õpetanud arstide pärisorjadeks, juurinud neilt välja oma mõtlemise, kultiveerinud abitust, et kui sul midagi on, mine arsti juurde,» rääkis Tiik. «Seda hoiakut on väga raske murda, ka paljud arstid viljelevad seda. Aga kui olukord on juba nii halb, et enam halvemaks minna ei saa, ollakse muutustele vastuvõtlikumad. Lisaks tulevad peale noored, kel teised ootused.»

Tiik juhtis perearstide seltsi aastatel 2002–2008 ja rääkis juba oma ametiaja alguses, et tohtrid vananevad kiiremini, kui uued kolleegid peale kasvavad. «Lisaks nimistule Saaremaal ja ajutisele asendusele Tsirguliinas tulid meile ühel hetkel juurde Kõpu patsiendid Viljandimaal. Kohaliku omavalitsuse juht otsis mu üles ja palus abi.»

19.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto