Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.02.2020
Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (28) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (10) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (18) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (49) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (27) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (24) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (4) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (5) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aivar Pau: jagamismajanduse ämber

2 min lugemist
  • Sõidujagamine on tavaline taksoteenus
  • Äpitaksofirmad peavad seadusi järgima
Aivar Pau. FOTO: Liis Treimann FOTO: Liis Treimann

Eestis kui igati edumeelses riigis viimase aasta jooksul toimunu näitab, et jagamismajandus oma algses tähenduses on läbi kukkunud.

Kui keegi veel mäletab, siis algne idee oli selles, et kui pere Tabasalust Tallinna kesklinna tööle sõidab, siis võtab ta tagaistmele ka naabrid – nii saavat kokku hoida raha, säästa keskkonda ja vältida ummikuid. See oli muidugi bluff.

Tegelikkus on midagi muud. Tegelikkus on Uberi kloon Taxify, mis hiljem sai ühelt Jamaica välejalalt laenatud nime Bolt. Kopeeritud teenus kopeeritud nimega, mis müüb suurinvestoritele ükssarviku mõõtu megakäivet ja tekitab nende rahaga vähemalt sama mõõtu kahjumit. Sisuliselt aga asendati kõnepõhine «kiisuteenus» lihtsalt äpiga, lubati taksosid roolima need, kes seda teha ei tohiks, ja autodega, millega seda teenust pakkuda ei tohiks.

Mis on innovatsiooni hind? Me lubasime keeleseadust eirates taksorooli umbkeelsed. Me lubasime ühistranspordiseadusele vilistades taksodeks autod, millel puudub kvaliteeti kinnitav sõidukikaart. Me lubasime ka taksovedu korraldama ettevõtted Bolt ja Yandex, kes ei taha mitte millegi eest vastutada ja lükkavad kõik Ahmedi, Andrei ja Andrese kaela.

Meie riik vaatab läbi sõrmede ka sellele, et nende platvormide kaudu teenust osutavad juhid varjavad oma tegevust nii maksuameti kui ka kindlustusettevõtete eest. Ja kui nad peaksid taksot sõitma pärast põhitööd, siis eiravad peale kõige muu veel töö- ja uneaja norme.

Me kiidame seda kõike tagant, sest see on nii innovaatiline, nii mugav, nii lahe. Aga tulgem mõistusele. Sõidujagamine on kõige tavalisem taksoteenus. Praktika on näidanud, et neil ei ole enam mingisugust sisulist erinevust.

Ma loodan väga, et ka riik on sellest aru saanud ja aitab seadused tegelikkusele järele. Ma tahan olla kindel, et takso püsib sõidu lõpuni ühes tükis. Ma tahan taksojuhile selges eesti keeles öelda, et palun teeme peatuse Jüriöö pargis, ja tahan, et ta sellest ka aru saaks. Ma tahan, et ta oskaks kutsuda kiirabi, kui juhtub õnnetus. Ja ka seda, et Eestis teenust osutav Venemaa ettevõte nimega Yandex.Taxi Eestis ka makse maksaks, mitte ei ajaks äri Madalmaade riiulifirma kaudu.

Seotud lood
19.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto