Sisukord
Tänane leht
Postimees
21.02.2020
Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (4) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (3) Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (10) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (51) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid (4) Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja (1) Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? (2) Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (7) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu (5) Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! (1) Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid (1) Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (4) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (8) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (2) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti!

2 min lugemist
  • Valmis raiekava tutvustamine ei ole sama mis kaasamine
  • Praegu kehtivad kaasamisnõuded on mitmeti tõlgendatavad
  • Väikemetsaomanike hääl metsandusdebatis välja ei kosta
 Aleksei Lotman. FOTO: Madis Sinivee FOTO: Madis Sinivee /

Läinud nädala Postimehest (14.02) saime lugeda, kui hästi on RMK korraldanud kodanike kaasamise. Millegipärast aga olevat kodanikel ikka hirm sõnade «lageraie» ja «harvester» ees. Vähendamaks kodanike hirme ja raiete ärakeelamise soovi korrastab RMK praegu kõrgendatud avaliku huviga alade piire, koostab neile majandamiskavad, ja kui kavad valmis, tutvustab neid kogukondadele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seda lugedes hakkab muidugi üks kelluke kohe helisema: valmis kava kogukonnale tutvustamine ei ole päris sama mis kaasamine – see viimane peaks ikka tähendama kaasatava seisukohtadega arvestamist. Nagu peametsaülem kirjutas, ei tähenda kaasamine raiumata jätmist, kui seda keegi soovib, vaid pigem arutatakse raieviiside või nende paigutuse detaile. Tore, et arutatakse, aga kas ka tegelikult asendatakse?

Võib-olla norin siinkohal ilmaaegu, ehk on tegelikult asi igati töine ja pole põhjust õiendada veidi ebaõnnestunud väljenduse pärast. Ent kaasamine on kahepoolne asi, ei piisa, kui võimupositsioonilt kaasamise korraldaja on rahul, vaid vähemalt mingil määral peavad olema rahul ka kaasatavad. Kose kandi rahvas sellist rahulolu üles ei näita. Postimehes on sellest korra ka varem juttu olnud (20.12.2019), kõrvalolev lugu aga valgustab vahepealseid arenguid. Kaasatavad ei paista sugugi tundvat, et neid päriselt on kaasatud.

20.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto