T, 4.10.2022

Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine

Kerttu Kirjanen
, reporter
Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 48
Ajateenistusse astuv noor satub hoopis teise maailma, milles on hoopis teistsugused probleemid. Kõigil noortel ei ole kerge uue olukorrga kohaneda.
Ajateenistusse astuv noor satub hoopis teise maailma, milles on hoopis teistsugused probleemid. Kõigil noortel ei ole kerge uue olukorrga kohaneda. Foto: JUSS SASKA

Tõnis (nimi muudetud) on üks nendest, kes eelmisel sügisel kaitseväe arstlikku komisjoni kutsuti. Tal on depressioon olnud alates 12. eluaastast. Praegu on Tõnis 21-aastane ning enesetapumõtetega võidelnud aastaid, iga päev.

Enne aja- või asendusteenistusse asumist peab inimene läbima kaitseressursside ameti (KRA) arstliku komisjoni. Arstliku komisjoni otsuse kinnitab selle esimees ning see kehtib komisjoni järgmise otsuseni.

Kui kutsealune ilmub arstlikku kontrolli psühholoogilt saadud paberiga, mis kinnitab depressiooni, ei tähenda see automaatselt kaitseväest vabastuse või ajapikenduse saamist. Kui KRA siiski otsustab kutsealusele ajapikendust anda, ei pruugi see tähendada järgmisel aastal uut ajapikendust.

Märksõnad
Tagasi üles