Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist

Isamaa juhatuse liige Marko Pomerants töötab kommunikatsioonifirmas Powerhouse, mis esindab Huawei huve Eestis. FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, välisluureamet ja riigikantselei korraldasid riigikogu fraktsioonidele seoses elektroonilise side seaduse eelnõuga infotunni, et selgitada Hiina tehnoloogiahiiu Huaweiga seotud ohte. Esmaspäeval Isamaa fraktsioonis toimunud koosolekul istus parlamendi liikmete seas ka endine siseminister Marko Pomerants, kes küll praegu parlamenti ei kuulu, küll aga töötab Huaweile Eestis lobi tegevas kommunikatsioonifirmas Powerhouse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi fraktsiooni esimees Priit Sibul ja Pomerants ise ütlevad, et nende andmetel jagati infotunnis avalikku infot, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Laura Laaster, et parlamendi liikmed said asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud informatsiooni. «Sellekohast märget näidati ka esitlusel,» ütles Laaster.Huawei heaks töötav Marko Pomerants ütles, et palus Isamaa fraktsiooni esimehelt Priit Sibulalt luba infotunnil osaleda ja viimane selle loa ka andis.

20.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto