K, 28.09.2022

Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa

Jarmo Jagomägi
Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rauno Nurgeri (vasakul) ülesanne on kaitsjad korvi all enda peale tõmmata, et Kristjan Kitsing (paremal) saaks vabalt kolmeseid visata.
Rauno Nurgeri (vasakul) ülesanne on kaitsjad korvi all enda peale tõmmata, et Kristjan Kitsing (paremal) saaks vabalt kolmeseid visata. Foto: Eero Vabamägi

Eesti korvpallikoondisel pole kunagi keskmängijatega priisata olnud, praegusestki koosseisust on n-ö ainus paberitega tsenter Rauno Nurger. 208 cm pikkune pallur pole küll päris margusmetstakliku arsenaliga, ent kaugvisked jätab ta pigem teistele.

«Uhajaid on meil küllalt, mina keeran rohkem kattest alla. Kui teen seda hästi, siis vastased peavad minu pealt aitama ja viskajad jäävad vabaks,» räägib Nurger paar päeva enne EM-valiksarja matši Põhja-Makedooniaga oma rollist.

Peale tema mehitavad korvialust Kristjan Kitsing, Kregor Hermet ja Siim-Sander Vene. Kogu trio elatub kaugvisetest ning rõnga lähistele üleliia ei tiku.

Varem pole Keilast pärit mängumees koondises eriti suurt rolli kandnud. Ta jäi veidi Janar Taltsi ja Kristjan Kanguri varju. Nurger on pidevalt väikeste sammudega ja kannatlikult oma rida ajanud. Pärast nelja aastat Ameerika Ühendriikides Wichita State’i ülikoolis, kus mänguminuteid nappis, kuid tööd tehti mehiselt, pole ta korraga liiga suuri suutäisi hauganud. Nüüd, 26-aastaselt võiks aeg küps olla.

Mullu mängis Nurger Hispaania esiliigas Huescas, kus jäi seljataha esimene tõsine meeste hooaeg. Korralik statistika tõi pakkumisi nii BC Kalev/Cramost kui ka nii mõnestki teisest korralikust meistrisarjast, ent ta otsustas samal liigatasemel jätkata. Uus peatuspaik oli väikelinna Lugo võistkond Breogán.

«Kui Huescas läks pärast seitsmendat-kaheksandat mängijat tase väga alla, siis tänavu on absoluutselt kõik võimelised mängima,» võrdleb Nurger kaht hooaega. «Breogán on tunduvalt professionaalsem, sest nad langesid äsja Hispaania kõrgliigast alla. Nii treeningutingimused, füsioteraapia kui ka kõik ümbritsev on paremal tasemel.»

Märksõnad
Tagasi üles