Sisukord
AK
Postimees
07.04.2020
Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta (1) Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Elton ja Alla – massihinge insenerid

4 min lugemist
Alla Pugatšova vastuvõtt 2010. aastal Tallinnas Balti jaamas. FOTO: Liis Treimann

Kuna Elton Johni ja Alla Pugatšova elulood ilmusid eesti keeles enam-vähem samal ajal, siis on mõistlik neist ka koos kirjutada. Müügi mõttes tunduvad eestlased Pugatšovat rohkem eelistavat, sest näen seda juba mõnda aega figureerimas Rahva Raamatu müügitabeli esisajas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Mõlemad ju ka suured estraadistaarid, üks ühes, teine teises maailma otsas, ehkki Elton Johni oikumeen on kindlasti hõlmavam, kasvõi ainuüksi sellepärast, et ta tegutseb inglise keeles. Välismaalt on suurimat Pugatšova-lembust olnud võimalik tuvastada soomlastel, aga slaavi ja soome temperament teatud esteetilistes valikutes ei tundugi nii erinev. Jaapanlastele ka on Pugatšova meeldinud.

Mõlema plaadimüügi koguarvuks ütleb internet ka üle 250 miljoni ühiku. Kuna suletud turu tingimustes ei saaks Pugatšova arve selles osas justkui täieõigusliku võrdlusena esitada, kaldun arvama, et ta oleks Venemaal ka avatud turu tingimustes sama palju plaate müünud. Ta ikka oskas vene hinge, või siis massihinge, kui kasutada ühe kirjaniku väljendit, kõnetada. Karjääri alguses oligi tal enam-vähem valida, kas teha natuke läänelikumat muusikat või minna ikka täie hooga slaavi vaimus.

Pugatšova valis teise tee. See tee tasus ära. Nüüd pole ta umbes kümme aastat küll enam esinenud, vaid elab tagasitõmbunult koos oma koomikust abikaasa Maksim Galkini ja kahe väikese lapsega lossis nagu mõni maa-aadlik. Viktoriaanlikus stiilis lossis, mille tubade arv pole täpselt teada ja mille peasaal on disainitud renessanss-stiilis.

Raamatu lugemise ajal küsisin ka oma abikaasalt, mis ta arvab, mis on Pugatšova lemmikjook, sest Pugatšova lemmikjooki seal mainitakse. Eks ta viin ole, vastas abikaasa. Olin enda peale isegi natuke pahane, et olin nii kehva reebuse pureda visanud. Ja rüübati Pugatšova lemmikjooki viina, sellise konstruktsiooniga lauset kohtab raamatu jooksul korduvalt.

„Alla Pugatšova elu ja imeliste seikluste“ (selline adekvaatselt muinasjutulik-multifilmilik-mänguline pealkiri) autor on kogenud ajakirjanik Aleksei Beljakov ja see on kirjutatud mõõdukas stiilis – infot on doseeritud rahulikult, stiil haikulik ja ühtlasi ka nobe, vaimukustega tagasi ei hoita.

06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto