Sisukord
AK
Postimees
03.06.2020
Kohtla-Järve riigigümnaasiumil järjekord ukse taga Eesti Eriolukord tõi kohtusse kaks korda rohkem laste hooldusõiguse vaidlusi Kopli lahte eksinud delfiinid ei pruugi osata lahkuda Eesti lühiuudised Eesti koroona-uuring: piirangute leevendamine ei toonud haigestumiste kasvu (2) Riik sunnib vahetama tähtsamad investeeringud vähemoluliste vastu (1) Majandus Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i Majanduse lühiuudised Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus Välismaa Balti välisministrid tõid Poola kolleegi oma mulli Itaalia tähistas koroonakriisi ajal vabariigi päeva Vene firma nõuab Le Peni parteilt võlga tagasi Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Ungarit kummitab sajandivanune trauma KOMMENTAAR. Vene omavalitsuste liitmine lahustab rahvusi Arvamus Juhtkiri: liivlaste testament leitud! Marti Aavik: keda politseinik tulistab? Toomas Koobas, Margus Maasing: digiriigi varjus pool Edward Lucas: pandeemia mõjutas geopoliitilist maailmapilti Karmo Tüür: Vene alternatiiv Rail Balticule Martin Küüsmaa: Noored peaks kohustuslikku pensionisammast tuliselt toetama (3) Kultuur Taavi Eelmaa: välgu kodustamine on keeruline protseduur Kultuuri lühiuudised Eestist võib saada suurtuuride must auk (6) Prügimägi, lageraie ja ihukaitsega ninasarvik Sport Umbraško jätkab Tarva peatreenerina «E-ralli on ülekaalulisele parem rasvapõletustrenn kui jooksmine.» Tartu Heljo Pikhof: töötushüvitis ei tohi meest narrida Erkki Bahovski: naised, maasikad ootavad teid! Laenutõukerattad tõid linna nii elevust kui ka segadust Marja tänav Supilinnas saab kõnnitee Tartu lühiuudised Ülikooli tänava suur remont valmib plaanitust ligi kaks kuud varem Lastelaulupeo suure juubeli aasta avamine lõppes kunstilise juhi õnnitlemisega Viis vabatahtlikku koristasid Aardla poldrilt üle kahe tonni prügi Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba Heidi Iivari asub Soome kultuuriveduriks Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elton ja Alla – massihinge insenerid

4 min lugemist
Alla Pugatšova vastuvõtt 2010. aastal Tallinnas Balti jaamas. FOTO: Liis Treimann

Kuna Elton Johni ja Alla Pugatšova elulood ilmusid eesti keeles enam-vähem samal ajal, siis on mõistlik neist ka koos kirjutada. Müügi mõttes tunduvad eestlased Pugatšovat rohkem eelistavat, sest näen seda juba mõnda aega figureerimas Rahva Raamatu müügitabeli esisajas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõlemad ju ka suured estraadistaarid, üks ühes, teine teises maailma otsas, ehkki Elton Johni oikumeen on kindlasti hõlmavam, kasvõi ainuüksi sellepärast, et ta tegutseb inglise keeles. Välismaalt on suurimat Pugatšova-lembust olnud võimalik tuvastada soomlastel, aga slaavi ja soome temperament teatud esteetilistes valikutes ei tundugi nii erinev. Jaapanlastele ka on Pugatšova meeldinud.

Mõlema plaadimüügi koguarvuks ütleb internet ka üle 250 miljoni ühiku. Kuna suletud turu tingimustes ei saaks Pugatšova arve selles osas justkui täieõigusliku võrdlusena esitada, kaldun arvama, et ta oleks Venemaal ka avatud turu tingimustes sama palju plaate müünud. Ta ikka oskas vene hinge, või siis massihinge, kui kasutada ühe kirjaniku väljendit, kõnetada. Karjääri alguses oligi tal enam-vähem valida, kas teha natuke läänelikumat muusikat või minna ikka täie hooga slaavi vaimus.

Pugatšova valis teise tee. See tee tasus ära. Nüüd pole ta umbes kümme aastat küll enam esinenud, vaid elab tagasitõmbunult koos oma koomikust abikaasa Maksim Galkini ja kahe väikese lapsega lossis nagu mõni maa-aadlik. Viktoriaanlikus stiilis lossis, mille tubade arv pole täpselt teada ja mille peasaal on disainitud renessanss-stiilis.

Raamatu lugemise ajal küsisin ka oma abikaasalt, mis ta arvab, mis on Pugatšova lemmikjook, sest Pugatšova lemmikjooki seal mainitakse. Eks ta viin ole, vastas abikaasa. Olin enda peale isegi natuke pahane, et olin nii kehva reebuse pureda visanud. Ja rüübati Pugatšova lemmikjooki viina, sellise konstruktsiooniga lauset kohtab raamatu jooksul korduvalt.

„Alla Pugatšova elu ja imeliste seikluste“ (selline adekvaatselt muinasjutulik-multifilmilik-mänguline pealkiri) autor on kogenud ajakirjanik Aleksei Beljakov ja see on kirjutatud mõõdukas stiilis – infot on doseeritud rahulikult, stiil haikulik ja ühtlasi ka nobe, vaimukustega tagasi ei hoita.

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto