Sisukord
AK
Tänane leht
22.02.2020
Eesti Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga (1) Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Kuidas sõnnikuhunnikust destilleeriti päikest Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (39) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (23) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kus poliitik ees, seal bandiidid taga

3 min lugemist
Kairi Look FOTO: Marko Mumm

Täiskasvanu, kes mingil põhjusel lasteraamatuid loeb, on nagu kolme silmaga kits eesti rahvajuttudes. Kahe silmaga loeb ta lugu, tema sisemine laps on haaratud sündmustest ja karakteritest. Aga kolmandat silma ei õnnestu autoril uinutada. See jälgib loo kulgu suure inimese seisukohalt ning leiab kõrvalteemasid ja ridadevahelist, mis lapse vaatevinklist ehk isegi ebaoluline tundub.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ärkvel silm soovitab aplodeerida. Kairi Look on kirjutanud päikseliselt humoorika raamatu. Erilist killuviskamist ja situatsioonikoomikat nagu polekski, aga suunurgad väsivad ära. Miski hoiab neid lugedes kogu aeg ülespidi. (Täiskasvanul küll!) Sundimatult ja elegantselt loob autor vägagi kalamajaliku õhkkonna, mis on õdus, sõbralik, naabrite ja sugulaste veidruste suhtes mõistev, vaba ja loominguline.

See on vist uue aja märk, et naljakaid olukordi ei põhjusta vanapoolsed tigedad naabritädid ja tõredad onud, vaid isemoodi noored täiskasvanud. Nagu kontseptuaalses Lotte-sarjas, nii puudub ka siin vägivald ja vastandumine, kuid ikka on huvitav ja põnev. Loos tuleb ette mõndagi salapärast, millest ajendatult lapsed täiskasvanute järele luuravad, et endi jaoks arusaamatutesse sündmustesse selgust tuua.

Piia Präänik on arukas, kaastundlik ja hakkaja tüdruk, kes tõenäoliselt ei nõua, et tema sukkpüksid roosad oleksid ja tüllseelik meenutaks koidukuma. Last ümbritsevad täiskasvanud on kõik toredad, ka need Jacki sõbrad, kes ei armasta end kammida ja räägivad kärbestega ja kellel pole pruuti. Piia koduse eluga on ka hästi.

21.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto