Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Eesti Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Kuidas sõnnikuhunnikust destilleeriti päikest Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (39) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (23) Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Õlitööstuse eestkõneleja

2 min lugemist
Hando Sutter FOTO: Andrus Peegel

Palju suurem uudis kui Tootsi tuulepargi oksjon on lähinädalail avalikuks saav teade, et Eesti Energia vormistab lõplikult ja pöördumatult otsuse investeerida teise uude õlitehasesse. Seda on pikalt ette valmistatud ja kaalutud, aga nüüd on see küps. Raha riigikassas Eesti Energia kapitali sissemaksuks on olemas ja sotsid valitsusest läinud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Uus õlitehas põlistab põlevkiviõlitööstuse Ida-Virumaal veel vähemalt 40 aastaks. Kui tehas olemas, peab see töötama. Kaevureil on leiba, riigifirmal tulu, riigikassas maksud. Koos uue õlitehasega avaneb võimalus ka rafineerimistehase ehituseks, sest õli tuleb sel juhul piisavalt palju, et ümbertöötlemisel oleks mõtet.

Eesti Energia võib Hando Sutteri juhtimisel ehitada palju tuuleparke, aga ennekõike täidab ta põlevkiviõlitööstuse eestkõneleja rolli. Viru Keemia Grupp võib õli küll oma tehaseis rohkem pressida, aga jäme ots püsib ikkagi Hando Sutteri peos. Eesti Energia on kõige suurem, kõige rahakam, ja mis peamine, kõige näljasem. Sutter oskab kõike näidata õiges valguses. Uus õlitehas valmistub ümber töötlema plasti, juba pressib õli rehvidest. Rafineerimistehas kasutab vesinikku. See kõik kõlab väga moodsalt ja tänapäevaselt. Peaaegu roheliselt.

21.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto