L, 9.12.2023

Hiina viirus muserdab maailma laevandust

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Copy
Ristluslaev World Dream Hongkongi sadamas. Pardal viibinud 3600 reisijat hoiti veebruari alguses laeval karantiinis, kuni Hongkongi võimud kontrollisid, kas mõni neist on nakatunud Hiinast alguse saanud koroonaviirusesse.
Ristluslaev World Dream Hongkongi sadamas. Pardal viibinud 3600 reisijat hoiti veebruari alguses laeval karantiinis, kuni Hongkongi võimud kontrollisid, kas mõni neist on nakatunud Hiinast alguse saanud koroonaviirusesse. Foto: Geovien So/ZUMAPRESS.com

Hiinas on viiruseohu tõttu seiskunud tootmine ning vähenenud kaubavood, mistõttu on tööta jäänud hulk kaubalaevu ja tankereid. Nakkuskahtlusega või haigete reisijatega karantiinis seisvad ristluslaevad on segi löönud lõbureise pakkuvate firmade sõidugraafikud. Meretranspordiettevõtete kahjum suureneb iga päevaga.

Logistikaekspert Raivo Vare ütles, et kuna Hiina toodab osi kogu maailma tööstusele, kaasa arvatud tehnoloogiafirmadele, oli selge, et sealne karantiin ja tehaste töö peatamine avaldab kindlasti mõju; sama ilmne oli, et väheneb Hiina tarbekaupade väljavedu ja muu maailma kaupade Hiinasse eksportimine.

«Logistikutel lihtsalt pole midagi vedada. Ka Venemaa sadamates on konteinerveod vähenema hakanud,» kommenteeris Vare.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles