Sisukord
Arter
Tänane leht
22.02.2020
Eesti Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga (1) Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Kuidas sõnnikuhunnikust destilleeriti päikest Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (39) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (23) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loosiõnn innustas rahvariideid uurima

4 min lugemist
Pidu võib alata: esimest korda kannab terve pere kauneid rahvariideid. FOTO: Kristjan Teedema

Postimehe paberlehe mullusuvise tellimiskampaania peaauhind, rahvarõivakomplekt neljale inimesele läks loosi tahtel õigele perele – tartlanna Kaire Padar, tema kaasa Jevgeni Muischnek ning nende 15-aastane tütar Margarethe ja 13-aastane poeg Karl Herbert oskavad rahvariietest igati lugu pidada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Kaire Padar hakkas ühel puhkusepäeval oma e-kirju vaatama, leidis ta nende seast Postimehest läkitatud sõnumi, et ta on võitnud rahvarõivad. «Osalesin tõepoolest loosimisel, aga see teade tundus nii uskumatu, et küsisin mehelt, kas tema saab samamoodi aru nagu mina. Esialgu ma ei hoomanudki, kui hinnaline kingitus mulle osaks langes,» meenutab naine ja lisab naljatamisi, et eks nad ole selle ka auga välja teeninud. Sest niikaua kui ta mäletab, on tema lapsepõlvekodus Tartumaal Kavastus käinud alati Postimees, mis nõukogude ajal kandis nime Edasi, sama lugu oli ämmaga Tartus ja nüüd on nende enda pere ajalehe järjepidev tellija. «Elame Tähtveres ahiküttega korteris ja nii kuluvad läbiloetud lehed kas või tulehakatuseks ära,» mainib naine, kellele eriti meeldib laupäevahommikuti, kui ülejäänud pere veel magab, kohvi juues ajalehte lugeda. Argipäeviti vaatab waldorfgümnaasiumiga ühes majas asuvas lasteaias kasvatajana töötav Padar lehe esialgu üle, et hiljem teda kõnetavatesse lugudesse süveneda. Eriti kiidab ta Tartu Postimehe tegijaid.

Käised - Ambla rõivad said valitud just kaunite käiste pärast. FOTO: Kristjan Teedema
21.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto