Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.02.2020
Eesti Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (6) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks (1) KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (23) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (6) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (8) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? (2) Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde

2 min lugemist
Liina ja Vahur Kersn FOTO: Arno Mikkor

President on hea kõnepidaja ning tema sõnavõtte iseloomustab vanema õe hoiak, kirjutab teleajakirjanik ja kolumnist Vahur Kersna.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ma tean, et tüüpilise eestlase ja ajakirjanikuna peaksin ma nüüd olema vähemalt kriitiline. Parem veel, kui terav ja väljapeetult õel. Kuid palun vabandust, ilmselt pole mul piisavalt varuks oma isiklikku ängi või N-vitamiini puudust, mida siinkohal välja elada. Pealegi ei taha ma nii ilusal päeval kindlasti olla ei ülekohtune ega pahur.

Seega: presidendi aastapäevakõnet Ugalas võib võtta napi nädala sisse mahtunud triloogia ühe osana. Jaan Krossi õhtul rääkis ta tormituultes väärika kestmise võimalikkusest. Teenetemärkide üleandmisel tänamise ning märkamise tähtsusest. Aasta kõige tähtsam ja tummisem kõne Viljandis käsitles suures osas Tanel Toomi filmi läbi jõuliselt aktualiseerunud Tammsaare geniaalsesse epopöasse kätketud olemise tähenduse otsinguid tänase Eesti kontekstis.

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto