Sisukord
Kultuur
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Paavo Järvi maagia ja meisterlikkus

3 min lugemist
  • Järvide perekonna panust Eesti tutvustamisse on võimatu üle hinnata.
  • Paavo Järvi suudab nii proovis kui kontserdil luua suurepärase atmosfääri.
  • Järvil on erakordne oskus jälgida solisti ja orkestri vahelist balanssi.
Jaapani Ringhäälingu NHK sümfooniaorkester alustas oma peadirigendi Paavo Järvi juhatusel Euroopa-turneed publikut lummanud kontserdiga Estonia kontserdisaalis. Solist on tšellist Sol Gabetta.  FOTO: Gunnar Laak

Juba enne Paavo Järvi juhatusel Estonia kontserdisaalis mänginud Jaapani ringhäälingu NHK orkestri esinemise algust valitses saalis eriline atmosfäär, kontsert oli viimse kohani välja müüdud. Etteruttavalt olgu öeldud, et muusikuid saatis suur edu ja menu, publik võttis kontserdi vastu erakordselt soojalt. Kuid mind huvitab kontsertide juures muu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Paavo Järvi on NHK sümfooniaorkestri peadirigent viiendat hooaega ning möödunud aasta sügisel pikendas oma lepingut aastani 2022. Eelmise Euroopa-turnee tegi orkester maestro Järviga kolm aastat tagasi, kuid Eestisse tuldi esimest korda. Pärast Maarjamaal antud turnee avakontserti ootavad vallutamist Euroopa suurlinnad ning parimad kontserdisaalid: Londoni Royal Festival Hall, Pariisi Filharmoonia, Wiener Konzerthaus, Kölni Filharmoonia, Dortmundi Konzerthaus, Amsterdami Concertgebouw, Berliini Filharmoonia ja Brüsseli Palais des Beaux-Arts.

04.04.2020 06.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto