Sisukord
Kultuur
Tänane leht
25.02.2020
Eesti Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (6) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks (1) KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (23) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (6) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (8) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? (2) Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut»

4 min lugemist
  • Fuminori Maro Shinozaki ütleb, et Paavo Järvi näeb ka nootide taga peituvat.
  • Shinozaki sõnul ei jaga Järvi käske, vaid võimalusi.
  • Tallinna vanalinn meenutab Shinozakile fantaasiamaailma.
NHK orkestri kontsertmeister Fuminori Maro Shinozaki ja Paavo Järvi. FOTO: Gunnar Laak

Jaapani Ringhäälingu NHK orkestri kontsertmeister Fuminori Maro Shinozaki ütleb, et mõistab nüüd, mil ta on Eestis käinud, paremini dirigent Paavo Järvit, kelle muusika kinnitab, et tema hing, meel ja süda on Eestiga seotud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas iseloomustaksite Paavo Järvit dirigendina?

Ta on väga sõbralik. Tavaliselt on dirigendid uhke hoiakuga, Paavo Järvi on teistsugune – ta on lahke, arvestab väga orkestriga, muusika sünnib meie koostöös. Ja temas on vabadust, muusika voolab tema käte all. Enamik dirigente lähtub suuresti sellest, mis noodis kirjas – Paavo näeb ka seda, mida noodis kirjas pole, mis on nootide vahel ja taga. Tal on muusikale täiesti uudne vaade.

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto