Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.02.2020
Eesti Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (6) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks (1) KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (23) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (6) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (8) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? (2) Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud

2 min lugemist
Annika Laats FOTO: Liis Treimann

Presidendi aastapäevakõnes on nii hoolimist kui ka visiooni, kuigi mõjub rohkem poliitikutele suunatuna, kirjutab EELK Risti koguduse õpetaja Annika Laats.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aitäh proua presidendile ladusa aastapäevakõne eest koos mõnusa mikitaliku sissejuhatuse ja Oskar Looritsa kauni, aegumatu nõuandega!

Rõõmu teevad presidendi edasipürgimine, tema püüdlus pikemaajalise visiooni poole, tema soov, et meie ressursid, sealhulgas aeg, saaks Eesti heaks ometi paremini kasutatud.

Rõõmu teeb asjakohane meeldetuletus, kuidas kujunes taasiseseisvunud Eestis välja meie riigi seisukoht Tartu rahu ja piirileppe küsimustes ning kui oluline see on meie riigi stabiilsusele.

Rõõmu teeb, et presidendile läheb korda mitte ainult see, mis toimub Eestis, vaid ka see, mis sünnib laias maailmas. Nagu teisedki taasiseseisvumisaja Eesti presidendid näeb ta tervikpilti ja annab endale aru, et sünnipäevalaps ei eksisteeri, ei ole kunagi eksisteerinud ega saa eksisteerida isoleeritud saarekesena.

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto