Sajandi suurkuju võimas jalajälg

Steve Jobs esitleb 2010. aastal iPadi, taustal tema ja Steve Wozniaki noorpõlvepilt. FOTO: KIMBERLY WHITE/REUTERS

Eile oleks saanud 65-aastaseks 20. sajandi üks suuremaid visionääre ja ettevõtjaid, tehnoloogiagigandi Apple asutaja ning pikaaegne juht Steve Jobs. Steve Jobs pööras pea peale vähemalt neli tööstusharu: arvutitehnoloogia, muusikatööstuse, mobiilitööstuse ja animafilmitööstuse. Millegi taolisega oli varem hakkama saanud ehk vaid Thomas Alva Edison sajand varem.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Steve Paul Jones sündis 24. veebruaril 1955 San Francisos. Tema bioloogilised vanemad olid süürlane Abdulfattah Jandali ning Šveitsi ja Saksa päritolu katoliiklaste järeltulija Joanne Carole Schieble. Jobsi õde Mona Simpson on öelnud, et tema emapoolsed vanavanemad polnud eriti õnnelikud, et nende tütar käib moslemiga. Jobsi ametliku elulooraamatu autor Walter Isaacson kirjutas, et Joanne’i isa ähvardas koguni lõpetada tütrega igasugused suhted.

Vanemate otsing

Schieble jäi rasedaks 1954. aastal, mil nad veetsid suve Jandali vanematekodus Süürias. Jandali sõnul ei öelnud Schieb­le talle mitte midagi, läks asjaosaliste teadmata San Franciscosse sünnitama ning valis ka lapse adopteerimiseks paari, kes olid katoliiklased, haritud ja rikkad. Hiljem nad muutsid meelt.

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto