Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.02.2020
Eesti Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (6) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks (1) KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (23) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (6) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (8) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? (2) Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pidupäev koidust ehani

3 min lugemist
Pingviinide paraad Tallinna Pikakari rannas. Talisuplejad tähistasid vabariigi aastapäeva. FOTO: Mihkel Maripuu

Tallinn. 24. veebruar. Kellaosuti on seitsme peal. Rahvast voorib Toompeale Kuberneri aeda. Mõnel on silmad varasest ärkamisest ikka veel unised. Aga mõni on eriti kraps. Võta nüüd kinni, kas tullakse otse mõnelt vanalinna peolt või on see kõik peoelevuse süü.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Veel enne kui läheb riigilipu heiskamiseks, on kuulda laulmist. See tuleb Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaste huulilt. Seltskonna ninamees Tom Erik sõnab, et neil on kavas laulda ööni välja. «Häälepaelad on meil väga soojad,» märgib ta.

Põhjus on lihtne. «Te ei kujuta ette! Oleme tehnikaülikoolist siia marssides juba poolteist tundi jutti laulnud.»

Rahvasummast võib leida näiteks poliitik Indrek Tarandi. Ta sõnab muigega, et on täna siin isiklikel põhjustel: «Sest minu vanavanaisa oli see mees, kes 1930. aastatel igal hommikul siin lipu heiskas.»

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto