Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu

Laupäeva pärastlõunal Pärnu rannapargis. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Laupäeval möllas läänerannikul tugev tuul ning ennustati, et meri tõuseb ligi kaks meetrit keskmisest kõrgemale. Tõusu haripunkt saabus kell 21.30, kui Pärnus mõõdeti veetase 166 sentimeetrit üle Amsterdami nulli. Kell 23 oli vesi paarkümmend sentimeetrit langenud, kuid hakkas siis uuesti tõusma. Tõus jäi öösel pidama Pärnus 156 ning Häädemeestel 146 sentimeetri juures. Haapsalu veetase jõudis haripunkti kell 23, kui vesi oli 133 sentimeetrit üle Amsterdami nulli.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ei Haapsalu ega Pärnu linnapea veetõusu pärast väga mures ei olnudki, sest kriitilisest piirist jäi kummaski linnas terve meetri jagu puudu ja mõlemad linnad on üleujutuseks tunduvalt paremini valmis kui 2005. aastal.

Pärnu linna kriitiline piir, kui vesi tänavatele jõuab, on 180 sentimeetrit üle Amsterdami nulli. Läänemerel möllas 2005. aastal orkaani mõõtu torm, mille tagajärjel tõusis Pärnus vesi 295 sentimeetrit üle Kroonlinna nulli ehk 314 sentimeetrit üle Amsterdami nulli, Haapsalus tõusu ära mõõta ei suudetudki, kuna lained uputasid skaala.

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto