Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
25.02.2020
Eesti Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (6) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks (1) KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (23) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (6) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (8) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? (2) Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek?

3 min lugemist
  • Majandus- ja julgeolekupoliitika vajab selget sõnastamist ja tegutsemist
  • Vähene suhtlemine Venemaaga on saamas osaks probleemist
  • Teemade välisatmine debatis ei taga paremat heaolu
Välisminister Urmas Reinsalu, Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ning õigus- ja riigiteadlane Jüri Raidla, Ellex Raidla vanempartner, väitlemas konverentsil Majandusjulgeolek 2020. FOTO: Kaader videost FOTO: Kaader videost

Majandus ja julgeolek ei käi paljude arvates kokku, kuid tegelikult pole majanduseta julgeolekut ning julgeolekuta on keeruline kujutada ette toimivat majandust. Samamoodi on ka julgeoleku ja põhivabadustega. Mingil põhjusel on võetud pähe, et need kaks vastanduvad teineteisele ning asuvad diametraalselt eri nurkades.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hoiatusi võõramaise kapitali kaasamise või mõne riigi majandushuvide taga peituvatest mõjutushuvide eest tõlgendatakse vastandumisena majanduskasvule. See vastandus tuli ilmekalt esile debatis vandeadvokaat Jüri Raidla, riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja välisminister Urmas Reinsalu vahel.

Väga paljude seesuguste debattide puhul on kõik samal meelel ning raske on saada uusi teadmisi või uut vaatenurka. See debatt oli erinev, sundides auditooriumi mõtlema asjadele, mida tihti ei käsitleta. Kelle argumendid lõppkokkuvõttes õigeks osutuvad, näitab aeg. Ajaproov pole siinkohal nelja-aastane valimistsükkel, vaid 50–100 aastat ajalugu.

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto