Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
25.02.2020
Eesti Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (6) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks (1) KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (23) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (6) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (8) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? (2) Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hiina draakon ja 5G-võrk

2 min lugemist
  • Hiina tehnoloogiline edu toetub varasemalt läänes tehtud otsustele
  • Isikuvabaduste võrdlemisi vaba tõlgendamine, võimaldab Hiinal katsetada kõike
  • Hiina saatkonna väiteid Eesti luure valeinfo osas on võimatu kontrollida
Hiina politseinik näotuvastust võimaldavate nutiprillidega patrullimas Zhengzhou raudteejaamas Henai provintsis Hiinas. Uuendus on tõhus tagaotsitavate tuvastamiseks, kuid on ärevaks teinud inimõigusaktiviste. FOTO: afp / Scanpix FOTO: -/AFP

Vaatamata Hiina saatkonna teravale sõnavõtule välisluureameti aastaraporti kohta ei jäänud teema ka seekord majandusjulgeoleku konverentsil käsitlemata. Etteruttavalt võib öelda, et nii nagu kõigil teistel oli ka Hiina saatkonnal võimalik soovi korral jälgida otseülekannet Postimehe veebi vahendusel. Kas nad seda ka tegid, teavad peale nende endi ilmselt vaid julgeolekuasutused.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tegelikult on avalikkusel ülimalt keeruline kuidagimoodi hinnata luureinfot ning sama keeruline on hinnata ka Hiina saatkonna esitatud väiteid raporti väärinfo kohta. Mõned poliitikud on seda küll juba teha püüdnud, kuid arvestades nende asjatundmatust on järeldused pehmelt öeldes küsitavad. Ainus pöörane lahendus saaks olla välisluureameti ametlik sõit Hiinasse, kus sealne kommunistlik partei tõendab dokumentaalselt meie luurajate ekslikust. Seda muidugi väljaspool kirjandusmaailma kunagi ei juhtu.

Konverentsil mainis välisluureameti peadirektor Mikk Marran laias laastus kahte Hiinast lähtuvat ohtu. Esiteks, Hiina tehnoloogia kasutamine sidevõrkudes ning sõltuvus Hiina tehnoloogiaettevõtetest. Teiseks, Hiina suured välisinvesteeringud, mis on sama hästi kui riiklikud investeeringud.

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto