Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
25.02.2020
Eesti Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (6) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks (1) KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (23) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (6) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (8) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? (2) Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: tellimus majandusluureks

2 min lugemist
  • Suur osa Venemaale tulevatest välisinvesteeringutest on pärit maksuparadiisidest
  • Venemaale kehtestatud sanktsioonid mõjutavad otseselt sõjatööstuse võimekust
  • Eesti luure hinnangul on sanktsioonid pärssinud ka Venemaa aktiivsust Ukrainas
Välisluureamet võiks rohkem tähelepanu pöörata sellise info kogumisele, millest oleks kasu ka majanduspoliitika kujundamisel. Illustratiivne aerofoto Baidu pilvandmetöötluskeskusest Yangquanis, Shanxi provintsis Hiinas. FOTO: Xinhua FOTO: Via Www.imago-images.de/Imago Images/Xinhua

Palju kirgi kütnud ning Venemaastki kümme korda suurema Hiina Rahvavabariigi pahameele alla sattunud välisluureamet oli majandusjulgeoleku konverentsil kohal ning kandis soravas esituses ette aastaraamatus kajastatut. Kui viimasest aastaraportist midagi esile tuua, siis võinuks just majandusjulgeolekut puudutav osa olla tugevamalt esindatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui mõni ei peaks teadma, siis välisluureameti ülesanne on välis- ja riigikatsepoliitika kujundamiseks ja riigikaitseks vajaliku välisriike, välismaiseid tegureid või tegevust puudutava teabe kogumise kõrval koguda sama infot ka majanduspoliitika kujundamiseks. Siinkohal võiks esitada retoorilise küsimuse, millal esitas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium viimati välisluureametile mõne tellimuse majanduspoliitika kujundamiseks vajaliku info kogumiseks.

Eesti luure hinnangul toimivad Venemaale kehtestatud sanktsioonid hästi. Need kehtestati varsti juba kuus aastat tagasi Krimmi hõivamise ning sõjategevuse eest Ida-Ukrainas. Sanktsioonide tagajärjel tammub Venemaa majandus paigal ning väga paljud ettevõtjad ei usu väljavaadete paranemist.

22.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto