Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.02.2020

Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku

2 min lugemist
Esmaspäeval kogunes suur hulk tartlasi tähetorni juurde Eesti lipu austamise tseremooniale. Tuli otsida kuivemat kohta, seista murul ja tagumisest reast ei olnud kõnepidajat näha. Samuti pole kuskil näha esinduslikku lipuväljakut, mida linna juhid lubasid juba 2018. aasta iseseisvuspäevaks.  FOTO: Kristjan Teedema

Nagu ilusaks tavaks saanud, kogunesid sajad tartlased ka esmaspäeva hommikul Toomemäele tähetorni juurde lippu austama ja Eesti Vabariigi aastapäeva tähistama. Sooja talve tõttu oli maa märg, siin-seal olid porilombid. Kõnede pidamiseks vajalikud mikrofonidki seisid kõnniteel ja inimesed otsisid murul kuivemaid kohti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõni aasta tagasi oli tartlastel lootus, et tähetorni juurde kerkib esinduslik lipuväljak, kuid see lootus ei täitu ega täitu.

Et praegune tähetorniesine plats pole Tartu-vääriline, ütles Tartu linnapea Urmas Klaas juba neli aastat tagasi. Ka sõnas meer toona, et 2018. aastal Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks võiks plats olla rekonstrueeritud. 2016. aastal lõppes ka lipuväljaku arhitektuurikonkurss, mille võitsid Tajuruumi maastikuarhitektid tööga «Tähetee».

25.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto