Sisukord
Sport
Postimees
26.02.2020
Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (23) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (20) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (3) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (20) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (4) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (6) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust

2 min lugemist
Saaremaa VK. FOTO: Tairo Lutter

Saaremaa võrkpalliklubi mõlemad veerandfinaalmängud Euroopa tugevuselt kolmandas klubisarjas võivad toimuda järgmisel nädalal Saaremaal.

Algselt pidanuks Saaremaa ja Itaalia kõrgliigaklubi Milano Powervolley eurosarja veerandfinaali avamäng toimuma täna Milanos, ent Itaalias leviva koroonaviiruse tõttu jäeti matš ära. Praegu on õhus kaks võimalikku stsenaariumi, kuidas keeruline olukord lahendada.

Üks võimalik lahendus on, et mõlemad kohtumised mängitakse järgmisel nädalal Kuressaares. Kindlasti toimuks üks mäng 4. märtsil, teine kas 3. või 5. märtsil. Teine lahendus oleks, et esimene mäng toimuks planeeritud ajal ehk 4. märtsil Kuressaares, teine kohtumine aga neutraalsel väljakul ning praeguseks teadmata ajal.

«Tegeleme sellega juba teist päeva väga aktiivselt. Töötame selle kallal, et mõlemad mängud toimuks Saaremaal, kuid praegu on vaja veel teatud lepingudetailid paika loksutada. Ootan itaallaste vastust,» sõnas Saaremaa võrkpalliklubi mänedžer Hannes Sepp eile Postimehele.

Hoopis keerulisemaks muutuks Saaremaa jaoks olukord siis, kui itaallased tahavad teist mängu pidada neutraalsel pinnal. See tähendaks mõlema meeskonna jaoks suuremaid lisakulusid, mistõttu on lootust, et mõlemad matšid toimuvad ikkagi Kuressaares. Kui üks mäng toimub neutraalsel pinnal, valib võistluspaiga Euroopa Võrkpalliliit.

«See oleks kõige keerulisem variant, kuna aeg surub muude mängude ja asjadega takka. Ma loodan, et me sinnamaani ei jõua. Tahaks väga, et Eesti võrkpallisõbrad saavad tippklubi kahel päeval järjest Saaremaal vaadata. Loodan, et jõuame kiiresti kokkuleppele, aga kuna Itaalias toimuvad asjad veidi teises tempos, siis ei julge midagi lubada,» ütles Sepp.

Saaremaa võrkpalliklubi tegi ära jäänud Itaalia reisi raames kulutusi ligi 10 000 euro eest. Kui algselt lootis Saaremaa, et ehk kompenseeritakse kulutustest vähemalt mingi osa, siis nüüd on selge, et seda pigem ei juhtu. «Tõenäoliselt ei saa sealt midagi tagasi. Tundub, et kulutused tuleb korstnasse kirjutada. Võib-olla on veel lennufirmadega mingi variant,» arvas Sepp.

Seotud lood
25.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto