Sisukord
Sport
Tänane leht
26.02.2020
Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (23) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Pressifotode paremik jutustab proteste täis aastast Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (20) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (3) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (20) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (4) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (6) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla

4 min lugemist
Dominic Walsh on surfamisega tegelenud 17 aastat. FOTO: Erakogu

Dominic Walshi (28) nimi ei ütle praegu eestlasele mitte midagi, ent pole sugugi võimatu, et nelja aasta pärast esindab Austraalias sündinud surfar olümpiamängudel Eestit. Ja mitte lihtsalt ei esinda, vaid seisab ka poodiumi kõrgeimal astmel. Vähemalt selline on tema plaan.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmisel aastal võttis Walsh­ ühendust Eesti Olümpiakomiteega (EOK) ning avaldas soovi Pariisi mängudel surfis Eestit esindada. Eesti pass on tal olemas, sest tema vanavanemad, kes pagesid Teise maailma sõja ajal Austraaliasse, on pärit Maarjamaalt.

Kirjas EOK-le tutvustas ta end ning tõi välja, et 2024. aasta Pariisi olümpiamängude surfivõistlused peetakse tema kodulainetel Tahitil Tea­hupoos, kus ta juba on mõne aasta elanud. «Palvetan, et nad minu võimalikku osalust olümpiamängudel kaaluksid. See oleks unistuse täitumine ja teeks minu perekonna uhkeks,» sõnas Walsh Postimehele, kui EOK polnud tema kirjale veel reageerinud.

25.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto