Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
27.02.2020
Eesti Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (5) Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo (1) Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (2) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (2) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (3) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (11) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (6) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Kurb seis: laadal müüdava vorsti eest ei vastuta keegi (19) Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (5) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pooled hundid jäävad küttimata

3 min lugemist
Ettenähtud 82 hundist on jahimeestel õnnestunud tabada vaid 37, nii näitasid neli päeva enne küttimisaja lõppu Keskkonnaametile laekunud andmed. FOTO: Shutterstock

Kohe saab läbi tänavune hundi­jaht, aga peaaegu pool küttimismahust on täitmata. Ehkki jahimehed palusid huntide küttimise aega märtsiks pikendada, jääb soov täitmata. Küll aga on keskkonnaametil voli anda vajadusel suurimatesse kahjustuskolletesse eriload hundi küttimiseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimasel aastal on meie rahvusloom tavatult julgeks muutunud ja järjest sagedamini ristuvad ta teed inimesega. Eriti murelikuks teeb maa­inimesi, et hunt napsab isegi koduõuelt saagiks koeri. Mullu ametlikel andmetel murdsid hundid 12 koera.

Pool sajandit jahimees olnud Eesti Jahimeeste Seltsi juhatuse liige Tiit Tammsaar ütleb oma silmaga nähtu põhjal, et hunte pole küll rohkem siginenud, kuid hunt targa loomana näeb, et keskkond on tema jaoks vähem ohtlik, ja muutub järjest julgemaks, eriti sel talvel, kus lumepuudus ei lase jahti pidada. „See on loomulik, seda ei tohi hundile ette heita,” nentis jahimees.

Hundid on tekitanud koeri ja muid koduloomi murdes mitmel pool olulist kahju. Mõistetav, et nende piirkondade elanikud nõuavad huntide küttimist. Paraku ilma lumeta hundijahti pidada ei saa.

Tammsaar meenutas, et kui talve algul mõneks päevaks õhukese lumekatte maha sai, lasti üle Eesti paarkümmend hunti. „Kevadilmad on muutlikud ja kui vähemalt kaheks-kolmeks päevas märtsis lume maha saab, oleks sellest suur abi,” selgitas ta.

Keskkonnaameti jahinduse büroo juhataja Aimar Rakko seletas, et jahihooaja üldist pikendamist seadus ette ei näe ja väljaspool jahihooaega võib välja anda vaid erilube jahiks mingis kindlas paigas.

26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto