Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
27.02.2020
Eesti Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (5) Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo (1) Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (2) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (2) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (3) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (11) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (6) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Kurb seis: laadal müüdava vorsti eest ei vastuta keegi (19) Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (5) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte

4 min lugemist
Triibulise ‘Pashalnoje jaitso’ seemned on tomatisõprade seas praegu väga hinnas. FOTO: Mailiis Ollino

Iga aastaga tomatikasvatajate hulk aina kosub. Tuleb ju müüki järjest põnevamaid sorte, mille värvikirevatest pakenditest on lausa võimatu mööda minna. Nii võttiski Maa Elu uurida, mida põnevat tasub kasvatada ja millal seemned mulda pista, et kasvuhoonesse ilusad taimed viia saaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maheköögivilju kasvatava Kopra Sahvri perenaine Reet Luht plaanib tänavu maha panna tuhat tomatitaime. Kui varasematel aastatel on ta juba veebruaris külvamist alustanud, siis tänavu lükkab seda edasi. Kuna ta kasvatab peaasjalikult kirsstomateid, mille taimed niigi kõrged, siis väga vara külvates kipuvad taimed kergesti liig pikaks venima. Madalate sortidega ei ole probleemi, kui vabariigi aastapäeva paiku seemne mulda saab.

„Kui küttega kasvuhoonet ei ole, siis pigem ikka märtsis külvata,” soovitas Luht ja lisas, et temalgi lähevad tomatid kütteta kasvuhoonesse. Küll aga on neil kasvuhoones lambasõnnikust padi all, mis lisasoojust annab. „Meil on lambad talvel kasvuhoones ja nii see soojendav huumuskiht tekib,” sõnas ta.

Tomatitaimede ettekasvatamisel kasutab Luht Matogardi muldasid, mis sobivad mahetootmisesse.

Kasvuhoonesse lähevad taimed mais. Mullu oli soe kevad ja ta pani osa taimi juba aprillis, aga siiski suutis külm need ära võtta. Pigem ikka oodata ja mitte riskida, soovitas ta nüüd.

Tänavu läheb Kopra Sahvris mulda 30 sordist tomati seemneid.

26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto