Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.02.2020
Eesti Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (5) Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo (1) Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (2) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (2) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (3) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (11) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (6) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Kurb seis: laadal müüdava vorsti eest ei vastuta keegi (19) Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (5) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara?

2 min lugemist
Annelinn öösel. FOTO: Lugeja foto

Elan Annelinnas. Eelmise aasta jõululaupäeva hommikul läks mu abikaasa koeraga õue. Ta märkas, et meie auto kõik neli kummi olid läbi torgatud. Lähemal vaatlusel selgus, et see pole veel kõik. Keegi oli mingi terava asjaga käinud ümber auto ja tõmmanud sellele sügava kriimu peale. Kapotile olid mõnes kohas kriimud lausa plekini välja tõmmatud. Tagumine kojamees oli katki murtud ja peeglid tagurpidi väänatud. Tegin politseisse avalduse vandaalitsemise kohta.

Eriti kurioosne oli asja juures see, et auto oli tulnud kaks päeva tagasi remondist ja värvimiselt ning läbinud eelmisel päeval ülevaatuse. Uuesti autohooldusesse minnes selgus, et kahjude eest tuleb tasuda peaaegu 3000 eurot. See summa tundub ülimalt ebaõiglane ja ülekohtune, sest kahju on tekitatud lihtsalt niisama, kurja tegemise eesmärgil.

Kui hakkasin asja uurima, leidsin kaks tunnistajat, kes väitsid, et eelmisel õhtul kella üheteistkümne paiku oli üks kolmeliikmeline seltskond mu auto ümber toimetanud. Kuriteo pani toime 30–40aastane naisterahvas, temaga kaasas olnud kaks meest olid eemal seisnud. Enda teada ei ole mul kellegagi tüli olnud, seepärast ei oska ma oletada, kes need olid ja miks nad seda tegid.

Annelinnas on vandaalitsemisjuhtumid üsna sagedased, kuid ei ole kuulda olnud, et neid kurikaelu oleks kätte saadud. Räägitakse hoopis, et on mõttetu politsei poole pöörduda, sest nad ei suuda neid juhtumeid lahendada, ja kui keegi leitaksegi, ei ole tal raha, et kahjutasu maksta.

Mida saaksime siis kodanikena selliste juhtumite vältimiseks või lahendamiseks ette võtta? Üks võimalus on panna majadele kaamerad, mis salvestaksid toimunu ja aitaksid politseil kiiremini teo toimepanijad tabada.

Teine võimalus on koguda kõik kannatanud kokku ja teha ühisavaldus, mis mõjub ehk tõsisemalt kui üksikinimese kaebus.

Veel üks ettepanek on luua vandalismiohvrite fond, kust makstakse igale ohvrile hüvitist vastavalt ekspertiisile. Usun, et autoomanikud oleksid nõus seda fondi rahaliselt toetama. Sel viisil saaksime kõik oma vara ühiselt kaitsta.

Seotud lood
26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto