Sisukord
Välismaa
Tänane leht
27.02.2020
Eesti Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (5) Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo (1) Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (2) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (2) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (3) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (11) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (6) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Kurb seis: laadal müüdava vorsti eest ei vastuta keegi (19) Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (5) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel

4 min lugemist
  • Dmõtro Razumkovi sõnul on Ukraina silmitsi vastasega, kes oma sõna ei pea.
  • Valimised Ida-Ukrainas saaksid toimuda vaid Ukraina seaduste järgi.
  • Venemaaga lähedasemate suhete otsijad ei tohiks Razumkovi sõnul ajalugu unustada
  • Razumkov: Eesti mõistab Ukraina võitlust suveräänsuse eest.
Ukraina ülemraada spiiker Dmõtro Razumkov.  FOTO: Sander Ilvest

Eestit külastanud Ukraina ülemraada spiiker Dmõtro Razumkov tunnistas Postimehele antud intervjuus, et kuigi kohalikke valimisi tahetakse sügisel sarnaselt ülejäänud riigiga pidada ka Donetski ja Luganski oblastis, ei saa seda teha aladel, mis on Venemaa poolt toetatud mässuliste kontrolli all. Valijatel peab olema võimalus väljendada oma arvamust, mitte täita valimiskasti juures mõne automaati kandva mehe käsku, leiab spiiker.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millised on Ukraina jaoks kõige kiireloomulisemad reformid, millega tuleb esimesel võimalusel ühele poole saada?

Reformid on igas riigis võtmetähtsusega, Ukraina jaoks on need praegu üheks olulisemaks punktiks päevakorras.

Arvestades seda, et mõnede teemade käsitlemine on olnud väga aeglane ja mõned reformid on paljude aastate jooksul üldse tegemata jäänud, paistab, et kõik tehtavad reformid on võtmetähtsusega.

Relvajõudude ja kaitsesektori reform on sõjas olevas riigis ülimalt oluline. Tähtis on ka majanduse reformimine paljude majanduslike probleemidega riigis, samuti investeeringute meelitamine riiki, mis ei ole väga rikas. Riigis, kus korruptsioon on levinud nagu vähkkasvaja, on korruptsioonivastased reformid ülimalt vajalikud.

26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto