K, 30.11.2022

Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna

Toomas Šalda
Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Künka otsas asuval Jõe Puhketalu kahekorruselisel tornsaunal on kõrgust 5 meetrit ja 40kuupmeetrise mahuga sauna mahub aega veetma tosinkond inimest.
Künka otsas asuval Jõe Puhketalu kahekorruselisel tornsaunal on kõrgust 5 meetrit ja 40kuupmeetrise mahuga sauna mahub aega veetma tosinkond inimest. Foto: 2 × Toomas Šalda

Kolm aastat tagasi Jõe Puhketalu asutanud ja sinna indiaaniküla rajanud Rauno Paapi teada on Eestis küll saunu, kus leili võetakse teisel korrusel, aga selliseid, kus kahel korrusel korraga higistada saab, suure tõenäosusega rohkem pole.

„Põhjalikult guugeldades ei leidnud ma midagi päris sarnast mujaltki maailmast. Nii on küll, et allkorrusel on olme- või puhkeruumid, aga läbi kahe korruse ulatuvat leilisauna mitte. Keegi teadis rääkida, et Soomes pidi midagi sarnast olema, aga miks tornsaunu nii vähe on, ei oska mina öelda. Võib-olla ei peeta mõistlikuks kahte korrust sauna jaoks kulutada, ruumi ja puid läheks liiga palju.”

Lisaks peagi külalistele avatavale tornsaunale ootavad Põhja-Pärnumaal Massu jõe ääres Jõe Puhketalus külastajaid neli püstkoda, neisse kohandatud saun ja ajaveetmisruumid, tünnisaun, grilliala ja lõkkeplats. Saunatamise või muude tegemiste vahel saab end jahutada veekogus.

Leil ei pea kurnama

„Idee künka otsa viie meetri kõrgune tornsaun ehitada tuli püstkojasaunas sõpradega aega veetes. Arutasime, et mis järgmiseks. Oli selge, et suuremate seltskondade, näiteks ettevõtete suvepäevaliste jaoks, jääb püstkojasaunast väheks. Ja mitu valikut on mitu valikut. Enne oli veel mõte ehitada maa-alune koobassaun, aga ma ei leidnud kohe sobivat kohta ja siis hakkas tornsauna ehitamise plaan juba tugevalt domineerima. Aga ega see ­koobassaungi tegemata jää,” lubas Rauno.

Märksõnad
Tagasi üles