Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
27.02.2020
Eesti Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (5) Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo (1) Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (2) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (2) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (3) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (11) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (6) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Kurb seis: laadal müüdava vorsti eest ei vastuta keegi (19) Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (5) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna

3 min lugemist
Künka otsas asuval Jõe Puhketalu kahekorruselisel tornsaunal on kõrgust 5 meetrit ja 40kuupmeetrise mahuga sauna mahub aega veetma tosinkond inimest. FOTO: 2 × Toomas Šalda

Kolm aastat tagasi Jõe Puhketalu asutanud ja sinna indiaaniküla rajanud Rauno Paapi teada on Eestis küll saunu, kus leili võetakse teisel korrusel, aga selliseid, kus kahel korrusel korraga higistada saab, suure tõenäosusega rohkem pole.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Põhjalikult guugeldades ei leidnud ma midagi päris sarnast mujaltki maailmast. Nii on küll, et allkorrusel on olme- või puhkeruumid, aga läbi kahe korruse ulatuvat leilisauna mitte. Keegi teadis rääkida, et Soomes pidi midagi sarnast olema, aga miks tornsaunu nii vähe on, ei oska mina öelda. Võib-olla ei peeta mõistlikuks kahte korrust sauna jaoks kulutada, ruumi ja puid läheks liiga palju.”

Lisaks peagi külalistele avatavale tornsaunale ootavad Põhja-Pärnumaal Massu jõe ääres Jõe Puhketalus külastajaid neli püstkoda, neisse kohandatud saun ja ajaveetmisruumid, tünnisaun, grilliala ja lõkkeplats. Saunatamise või muude tegemiste vahel saab end jahutada veekogus.

Leil ei pea kurnama

„Idee künka otsa viie meetri kõrgune tornsaun ehitada tuli püstkojasaunas sõpradega aega veetes. Arutasime, et mis järgmiseks. Oli selge, et suuremate seltskondade, näiteks ettevõtete suvepäevaliste jaoks, jääb püstkojasaunast väheks. Ja mitu valikut on mitu valikut. Enne oli veel mõte ehitada maa-alune koobassaun, aga ma ei leidnud kohe sobivat kohta ja siis hakkas tornsauna ehitamise plaan juba tugevalt domineerima. Aga ega see ­koobassaungi tegemata jää,” lubas Rauno.

26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto