K, 1.02.2023

Maapoodnik: tee tööd, küll siis tuleb ka klient

Maarius Suviste
, reporter
Maapoodnik: tee tööd, küll siis tuleb ka klient
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Otepää vallas Nõuni külas kaupluse avanud Kaimo Tamm ja Kristiina Palu ütlevad, et poepidamiseks peab hoolikalt läbi mõtlema, mida, kuidas ja kellele. Samuti peab arvestama sellega, et tööd on palju teha.
Otepää vallas Nõuni külas kaupluse avanud Kaimo Tamm ja Kristiina Palu ütlevad, et poepidamiseks peab hoolikalt läbi mõtlema, mida, kuidas ja kellele. Samuti peab arvestama sellega, et tööd on palju teha. Foto: Maarius Suviste

Enne vabariigi aastapäeva täitus Valgamaal Nõuni külas asuval maapoel esimene tegutsemisaasta. Külapoodnikud on selle ajaga näidanud, et kui väga tahta, on kõik võimalik – ka kaupluse pidamine väikeses kohas.

Kui Coop (Elva tarbijate ühistu) pani kahjumlikule tegevusele viidates Nõuni poe kinni, siis kohalikud elanikud Kristiina Palu ja Kaimo Tamm võtsid kätte ning avasid selle. Oma näo ja teoga. Uksed on taas valla olnud aasta aega.

„On olnud paremaid ja kehvemaid päevi. Aga tegelikult on ikkagi hästi läinud,” tõdes Palu. Peremees lisas, et selle aja jooksul on tehtud väga palju tööd – oodatust palju rohkem –, sestap on tööpäevad kestnud varahommikust hilisõhtuni välja.

Kolm esimest kuud töötasid nad ilma ühegi puhkepäevata. „Aga nüüd on pühapäevad vabad, tänu meie väga tublidele abilistele köögis ja letis,” kiitis perenaine. Kaimo Tamm märkis, et tegelikkuses sõltub kõik meeskonnast, sest ainult üksinda ei jõua.

Algul olid nad kahekesi tööl. Nüüd töötab kaks inimest köögis ja kaks letis. „Meil on toredad tüdrukud ametis – nad on meie alustalad. Nüüd suudame kuuekesi palju rohkem,” sõnas Kristiina Palu.

Tee tööd, tuleb ka klient

Nõuni külapood ei paku üksnes toidu- ja esmatarbekaupa, vaid ka enda tehtud kulinaariatooteid: salatid, kotletid, šnitslid, karaskid-saiakesed jms. Muide, omatoodangu nimekiri on nüüd kolm korda pikem kui algul.

Märksõnad
Tagasi üles