Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
26.09.2020
Kõigi kolme advokaadibürooga kontaktid loonud investeerimispankur: ma ei ole Freeh’ ja Eesti riigi vahendaja (12) Eesti Eesti lühiuudised Ametid selgitavad: mis saab perevägivalla ohvrist pärast pöördumist edasi? (4) Toomas Frey (13.12.1937 – 23.09.2020) – ökoloog suure algustähega Autoentusiast võitleb roosteussiga Šimpansid saavad jälle õueaedikus uneleda Ossinovski: keskkonnaministeerium on metsapoliitikas tohutult läbi kukkunud Majandus Esimest investeeringut tehes jälgi kulusid Olulist roheenergiaga tegeleva Ignitise IPOst Välismaa Välismaa lühiuudised Komimaa riigipeaks valiti eesti juurtega viroloog (2) Hiina saadab tiibetlasi sunnitööle Prantsuse neiu sai seeliku kandmise eest sinise silma (12) Tasmaania rannal hukkus 380 vaala USA valimised 2020 ⟩ Vabariiklased loodavad ülemkohtust valimiste päästjat Arvamus Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Toomas Kiho: mets ja ohutu liiklemine Juhtkiri: Tiibeti õiguste eest (1) Aarne Seppel: Isamaa vajab peeglit Aavo Kärmas: muudame Eesti suureks taastuvelektritootjaks (1) Kultuur Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Sport Pariisis puudub neli esikümne naist, kuid see ei tee Kontaveidi-Kanepi elu hõlpsamaks Spordi lühiuudised FC Flora jõudis unistuste maa lävele Pealinna võimutsemine suretab Eesti sporti (1) Merendus Viking Line’i riskantsed manöövrid Ahvenamaal Merenduse lühiuudised AK Anneli Porri: «Kunst ongi ebastabiilne, paikapanematu, pidevalt uuenev ja eest ära nihkuv» (4) Ruth Bader Ginsburg ehk kurikuulus RBG Marti Aaviku essee: kana külmutamine ajakirjanduses EKI keelekool: kuidas õigesti adresseerida? Taavet võidab Koljatit kübersõjas Marek Strandberg: ja valgus saigi! Prohveti minoorsed sõnad Kes oli Artur Sirk? Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (2) Vikerkaar loeb. Mida teha pärast orgiat? (1) Romaan noore naise ja vana mehe hingesugulusest Ajastupilt täiustub Nädala plaat. Marilyn Mansoni luupainajate väljanäitus Aja auk. Rikkuse diskreetne võlu ehk Bryan Ferry 75 Nädala plaat. Kas me tahame Marilyn Mansonit? Juurikas. Kiired ja osavad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maapoodnik: tee tööd, küll siis tuleb ka klient

2 min lugemist
Otepää vallas Nõuni külas kaupluse avanud Kaimo Tamm ja Kristiina Palu ütlevad, et poepidamiseks peab hoolikalt läbi mõtlema, mida, kuidas ja kellele. Samuti peab arvestama sellega, et tööd on palju teha. FOTO: Maarius Suviste

Enne vabariigi aastapäeva täitus Valgamaal Nõuni külas asuval maapoel esimene tegutsemisaasta. Külapoodnikud on selle ajaga näidanud, et kui väga tahta, on kõik võimalik – ka kaupluse pidamine väikeses kohas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Coop (Elva tarbijate ühistu) pani kahjumlikule tegevusele viidates Nõuni poe kinni, siis kohalikud elanikud Kristiina Palu ja Kaimo Tamm võtsid kätte ning avasid selle. Oma näo ja teoga. Uksed on taas valla olnud aasta aega.

„On olnud paremaid ja kehvemaid päevi. Aga tegelikult on ikkagi hästi läinud,” tõdes Palu. Peremees lisas, et selle aja jooksul on tehtud väga palju tööd – oodatust palju rohkem –, sestap on tööpäevad kestnud varahommikust hilisõhtuni välja.

Kolm esimest kuud töötasid nad ilma ühegi puhkepäevata. „Aga nüüd on pühapäevad vabad, tänu meie väga tublidele abilistele köögis ja letis,” kiitis perenaine. Kaimo Tamm märkis, et tegelikkuses sõltub kõik meeskonnast, sest ainult üksinda ei jõua.

Algul olid nad kahekesi tööl. Nüüd töötab kaks inimest köögis ja kaks letis. „Meil on toredad tüdrukud ametis – nad on meie alustalad. Nüüd suudame kuuekesi palju rohkem,” sõnas Kristiina Palu.

Tee tööd, tuleb ka klient

Nõuni külapood ei paku üksnes toidu- ja esmatarbekaupa, vaid ka enda tehtud kulinaariatooteid: salatid, kotletid, šnitslid, karaskid-saiakesed jms. Muide, omatoodangu nimekiri on nüüd kolm korda pikem kui algul.

25.09.2020 26.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto