Sisukord
Maa Elu
Postimees
07.04.2020
Välistööjõu kärpimise plaan räsib peale põllumajanduse ehitust ja tööstust (20) Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Maapoodnik: tee tööd, küll siis tuleb ka klient

2 min lugemist
Otepää vallas Nõuni külas kaupluse avanud Kaimo Tamm ja Kristiina Palu ütlevad, et poepidamiseks peab hoolikalt läbi mõtlema, mida, kuidas ja kellele. Samuti peab arvestama sellega, et tööd on palju teha. FOTO: Maarius Suviste

Enne vabariigi aastapäeva täitus Valgamaal Nõuni külas asuval maapoel esimene tegutsemisaasta. Külapoodnikud on selle ajaga näidanud, et kui väga tahta, on kõik võimalik – ka kaupluse pidamine väikeses kohas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Kui Coop (Elva tarbijate ühistu) pani kahjumlikule tegevusele viidates Nõuni poe kinni, siis kohalikud elanikud Kristiina Palu ja Kaimo Tamm võtsid kätte ning avasid selle. Oma näo ja teoga. Uksed on taas valla olnud aasta aega.

„On olnud paremaid ja kehvemaid päevi. Aga tegelikult on ikkagi hästi läinud,” tõdes Palu. Peremees lisas, et selle aja jooksul on tehtud väga palju tööd – oodatust palju rohkem –, sestap on tööpäevad kestnud varahommikust hilisõhtuni välja.

Kolm esimest kuud töötasid nad ilma ühegi puhkepäevata. „Aga nüüd on pühapäevad vabad, tänu meie väga tublidele abilistele köögis ja letis,” kiitis perenaine. Kaimo Tamm märkis, et tegelikkuses sõltub kõik meeskonnast, sest ainult üksinda ei jõua.

Algul olid nad kahekesi tööl. Nüüd töötab kaks inimest köögis ja kaks letis. „Meil on toredad tüdrukud ametis – nad on meie alustalad. Nüüd suudame kuuekesi palju rohkem,” sõnas Kristiina Palu.

Tee tööd, tuleb ka klient

Nõuni külapood ei paku üksnes toidu- ja esmatarbekaupa, vaid ka enda tehtud kulinaariatooteid: salatid, kotletid, šnitslid, karaskid-saiakesed jms. Muide, omatoodangu nimekiri on nüüd kolm korda pikem kui algul.

06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto