R, 19.08.2022

Filmide tegemine on kui puhkus

Kristi Pärn-Valdoja
, ajakiri Säde
Filmide tegemine on kui puhkus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
1966. aastal kinod vallutanud film «Mees ja naine» on saanud uue järje, lavastaks Claude Lelouch, peaosades jälle legendaarsed Anouk Aimée ja Jean-Louis Trintignant.
1966. aastal kinod vallutanud film «Mees ja naine» on saanud uue järje, lavastaks Claude Lelouch, peaosades jälle legendaarsed Anouk Aimée ja Jean-Louis Trintignant. Foto: Kaader filmist

Vanameister, kuuekümnendate kinohiti «Mees ja naine» lavastaja Claude Lelouch võrdleb filmitegemist puhkusega ja ütleb, et kardab kõige rohkem seda hetke, mil valminud linateos oma elu elama hakkab.

Kaks Oscarit võitnud 1966. aasta armastusfilm «Mees ja naine», Francis Lai legendaarse muusika ja mitte vähem legendaarsete osatäitmistega Anouk Aiméelt ja Jean-Louis Trintignant’ilt on ühe järje juba saanud – filmi «Mees ja naine 20 aastat hiljem» 1986. aastal. Möödunud aastal tuli Lelouch aga teema juurde tagasi, esitledes Cannes’i filmifestivalil «Parimad aastad me elus» («Les plus belles années d’une vie»), mis on «Mehe ja naise» nn mõtteline järg ehk triloogia kolmas osa.

See on lugu eakast paarist, kes taas üle mitmete aastate kohtub ja oma möödunud armastust meenutab. Minevikumälestustena näidatakse seal kaadreid vanematest filmidest ja Lai kuulus muusika kõlab ka uues versioonis. See on nostalgiarännak nii näitlejatele ja lavastajale, aga ka publikule. «Armastus ei küsi aega, kohta ega vanust,» ütleb 82-aastane Claude Lelouch Postimehele antud intervjuus Pariisis. «Sest see on üks olulisemaid asju siin elus üldse.»

Märksõnad
Tagasi üles