Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed

Linnahalli üleaedsed: Tallinki juht Paavo Nõgene ja Infortari juht Ain Hanschmidt pärast Tallinna linnaga koostöömemorandumi sõlmimist, taustal linnahall. FOTO: Sander Ilvest

Kümme aastat tühjana seisnud Tallinna linnahallile ulatasid ootamatult abikäe Tallink ja selle suuraktsionäride investeerimisfirma Infor­tar. Tallinnaga sõlmitud ühiste kavatsuste kokkuleppe järgi ehitatakse umbes 300 miljoni euro eest konverentsi- ja kontserdikeskus, hotell, kaubanduskeskus ning Tallinki oma reisisadam.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Varasemad plaanid rajada linna ja riigi toel linnahalli konverentsikeskus takerdusid riigiabi loa taotlemise bürokraatiasse, nüüd asutavad Tallinna linn, Tallink ja Infortar arendusprojekti elluviimiseks ühisettevõtte, millest linnale hakkab kuuluma 34-protsendiline osalus ning firmadele võrdselt 33 protsenti.

«Ühisettevõte saab kinnistu omanikuks, see on ka Tallinna linna panus. Näeme siin kahte olulist aspekti: ühest küljest ei kaota kinnistut, aga samas jääb meile ka võimalus koos partneritega raha teenida. Sellepärast ongi meie jaoks selline valem aktsepteeritav,» selgitas linnapea Mihhail Kõlvart. Vähem tähtis pole tema sõnul ka linna võimalus saada reisisadama omanikuks.

26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto