Sisukord
Majandus
Tänane leht
27.02.2020
Eesti Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (5) Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo (1) Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (2) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (2) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (3) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (11) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (6) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Kurb seis: laadal müüdava vorsti eest ei vastuta keegi (19) Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (5) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed

4 min lugemist
Linnahalli üleaedsed: Tallinki juht Paavo Nõgene ja Infortari juht Ain Hanschmidt pärast Tallinna linnaga koostöömemorandumi sõlmimist, taustal linnahall. FOTO: Sander Ilvest

Kümme aastat tühjana seisnud Tallinna linnahallile ulatasid ootamatult abikäe Tallink ja selle suuraktsionäride investeerimisfirma Infor­tar. Tallinnaga sõlmitud ühiste kavatsuste kokkuleppe järgi ehitatakse umbes 300 miljoni euro eest konverentsi- ja kontserdikeskus, hotell, kaubanduskeskus ning Tallinki oma reisisadam.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Varasemad plaanid rajada linna ja riigi toel linnahalli konverentsikeskus takerdusid riigiabi loa taotlemise bürokraatiasse, nüüd asutavad Tallinna linn, Tallink ja Infortar arendusprojekti elluviimiseks ühisettevõtte, millest linnale hakkab kuuluma 34-protsendiline osalus ning firmadele võrdselt 33 protsenti.

«Ühisettevõte saab kinnistu omanikuks, see on ka Tallinna linna panus. Näeme siin kahte olulist aspekti: ühest küljest ei kaota kinnistut, aga samas jääb meile ka võimalus koos partneritega raha teenida. Sellepärast ongi meie jaoks selline valem aktsepteeritav,» selgitas linnapea Mihhail Kõlvart. Vähem tähtis pole tema sõnul ka linna võimalus saada reisisadama omanikuks.

26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto