N, 21.09.2023

Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse

Elu24
Facebook
Comments
Eesti tiimide dragrace soolajärvel.
Eesti tiimide dragrace soolajärvel. Foto: Raiko Ausmees

Nii seisab Budapest-Bamako ralli kodulehel. 16 päeva, 9930 kilomeetrit, 1858 liitrit kütust, mälestused terveks eluks. Hullumeelne seiklus Aafrikas, millest võttis sel aastal osa koguni 20 Eesti tiimi.

Mine või vanaisa Ladaga! Registreerimisel kõhklesime, kas võtta turisti- või võistlusklass, ent peaaegu 10 000 võistluskilomeetri läbimise järel on koht esikümnes märk sellest, et otsus oli õige. Rääkides teistest klassidest, on spirit see, mis tulevikus osalema kutsuks. Spirit-klassi sõiduvahendite nimistu on kirju: nelikveoline Nissan Sunny, Peugeot-Talbot Sporti värvides Peugeot 205, Lada 21011 jne. Nemad saavad end Sierra Leone pealinnas Freetownis finišijoont ületades tunda tõeliste kangelastena. Olgu need Aafrika teed nii auklikud ja kõverad, kui sa eluilmaski ette kujutada oskad, kuid 190-se Mersuga seda rada läbida Toyota Land Cruiseri vastu – eneseületuslik!

Transiit Euroopast Aafrikasse

Meil algas kõik Tallinnast. Pakkisime oma Toyota Land Cruiser 100 asju täis ja panime 28. jaanuari varahommikul mootori käima. 1700 lihtsat kilomeetrit Budapesti, väike poes käik, tehniline kontroll ja juba seadsime esimeseks maamärgiks kasiino Monte Carlo. Jõudsime sinna tund enne päikesetõusu. Parkisime tagahoovi, tegime tassi kohvi ja võtsime Land Cruiseriga Monaco vormel 1 raja kurve.

Maroko – tõelise seikluse algus

Maroko algab euroopalikult: laiad siledad asfaltteed, uhked ehitised, tuledes linnad. Aga esimesed päevad Aafrikas on kerge külmetus, võrreldes palavikuga, mis meid ees ootab.

Atlase mäestik on lummav. Rajad, millele meid suunatakse, näitavad jumalikke vaateid ja on samas kuratlikult ohtlikud. Need mägiteed ei ole nõrganärvilistele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles