K, 5.10.2022

Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Rally Estonia meelitas eelmisel aastal Tartu ja Lõuna-Eesti teedele kümneid tuhandeid rallifänne. Tänavu on limiit pandud 16000 peale ja kõigil tuleb kanda maske.
Rally Estonia meelitas eelmisel aastal Tartu ja Lõuna-Eesti teedele kümneid tuhandeid rallifänne. Tänavu on limiit pandud 16000 peale ja kõigil tuleb kanda maske. Foto: Sille Annuk

Rally Estonia usaldus Eesti Autospordi Liidu (EAL) vastu on kadunud, mistõttu sel aastal rallit ei toimu. Eesti autospordi tippürituse kolm peakorraldajat – Urmo Aava, Tarmo Hõbe ja Silver Kütt – andsid eilsel pressikonverentsil teada, et koostöö EALiga ei toimi ning sedasi pole võimalik tipptasemel rallit Eestis korraldada.

Aava sõnul on EALiga tõsiseid arutelusid peetud juba aasta aega, kuid olukord on Rally Estonia jaoks liikunud vääramatus suunas. Viimane piisk Rally Estonia karikasse oli EALi juhatuse 9. jaanuaril tehtud otsus tõsta Eestis korraldatavate rahvusvaheliste rallide registreerimistasu 2000 euro pealt 100 000 eurole.

Sedavõrd suur registreerimistasu oli Rally Estoniale põhjendamatu, kuid kõige valusamalt torkis rallikorraldajate hinge EALi seisukoht, et WRC etapi Eestisse toomine ei ole alaliidu peamine eesmärk. Seda enam, et mullu märtsis allkirjastasid mõlemad pooled koos WRC sarja promootori ja Eesti riigiga ühiste kavatsuste memorandumi tuua WRC etapp Maarjamaale.

Märksõnad
Tagasi üles