Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.02.2020
Eesti Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (5) Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo (1) Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (2) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (2) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (3) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (11) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (6) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Kurb seis: laadal müüdava vorsti eest ei vastuta keegi (19) Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (5) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele

2 min lugemist
Loretta Kruusimäe. FOTO: Madis Veltman

Kuigi perekonnaseadus ei sunni puudega inimese hooldajaks tema partnerit, on tegelikkus selline, et elukaaslase olemasolul omavalitsus inimesele piisavat abi ei võimalda, mistõttu on puue reaalne takistus suhte loomiseks, kirjutab sügava liitpuudega noor Loretta Kruusimäe.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mind on hoidnud soojad käed, olen kuulnud, kuidas teine süda minu keha vastas põksub. Olen isegi tantsinud oma kahel jalal, usaldades, et teine mind ei pilla. Mind on suudelnud pehmed huuled, mind on vaadanud jumaldav silmapaar. Kas tahaksin neid asju kogeda iga päev romantilises ja kindlas suhtes? Jah, aga...

On tõsi, et perekonnaseaduse järgi ei pea olema kaasa minu hooldaja. Reaalsus on aga hoopis teine. Milline kohalik omavalitsus annab rõõmuga ööpäevaringset hooldusteenust, kui partner nii mugavalt kõrval on? Ikka sokutatakse kaasa hooldajaks ja saaksin mõne tunni abistaja teenust.

Ning siis hakkab pihta. Abistaja haigestub ja ei tule. Mu partner ei saa mõneks tunnikski minna rahulikult oma asju ajama või tööle. Kogu aeg mõtleb, kas ma ikka hakkama saan. Teinekord jätab minematagi ja see tekitab suhtesse pingeid.

Iga väljasõit on logistiline õudusunenägu. Küsimused, kas ja kuidas üldse minna. Kas sihtkohas on liftid ja kaldteed? Eestis on palju kohti, kuhu lihtsalt ei pääse ratastooliga ligi. Kui on tõesti vaja sellisesse kohta minna, on jälle mu parter see, kes mind tassib ja veab. Keegi ei anna selleks meile jõumehi, abistajaid kaasa, eriti kui tegemist on lõbustusega. Kõnepuude tõttu eelistan suhelda meili teel.

26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto