Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
27.02.2020
Eesti Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (5) Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo (1) Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (2) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (2) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (3) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (11) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (6) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Kurb seis: laadal müüdava vorsti eest ei vastuta keegi (19) Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (5) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata

2 min lugemist
Kadri Tammepuu. FOTO: Mihkel Maripuu

Kolm kuud tagasi läks meil pesumasin katki ja tuli osta uus, koos paigaldusega. Kohale saabunud töömehed jätsid endast lõpuks maha tavotijäljed, mida küürides mõtlesin endamisi, et eelmisel korral käisid kohal kiiremad-puhtamad meistrid ja järgmine kord valin teise firma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Uuringud näitavad, et kolmandik organisatsioonide tootlikkusest sõltub juhtimisest. Riik on pidanud aga Tartu Ülikooli professori Maaja Vadi sõnul juhtimist äri osaks, mida pole vaja õppida.

Tõepoolest, 90 protsenti tööandjatest hoiab palgal kuni kümmet töötajat, mistõttu juhtimisvead eriti kaugele ei paista. Viis suurima töötajate arvuga organisatsiooni Eestis on siseministeerium, kaitseministeerium, Tartu Ülikooli kliinikum, Tartu Ülikool ja Põhja-Eesti regionaalhaigla. Kõigi omanikuks on riik ja konkureerida ega ka juhtimist arendada pole seal elutähtis, sest organisatsioonid jäävad igal juhul püsima. Kaks suuremat haiglat, mõlemas üle 4000 töötaja, jagavad omavahel pea poole patsientide ravirahast ja suure hulga eriarstide jaoks ongi Eestis valida vaid paari töökoha vahel.

Paljud meedikud, kel töökogemust meilt ja mujalt, toovad suurima erinevusena välja raviasutuste töökorralduse – tervishoiutöötaja piiri taga teeb erialast tööd, Eestis tuleb teha kõike. Hiljuti Tartu Ülikoolis valminud uuringust selgus, et 69 protsenti haiglate õdedest täitsid ka tööülesandeid, mis ei kuulunud nende kohustuste hulka, ja 88 protsendil juhtudest jäi osa õendustegevusi viimase valve jooksul tegemata. Eelistatult valiti tegemiseks need, millest jäi maha füüsiline jälg. Üle poole vajakajäämiste põhjus oli töökorralduses, mis õdede ülekoormuse või ajapuudusega seotud. Kirjeldatud suundumused puudutavad juba otse ka patsiendi ohutust.

26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto