Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.02.2020
Eesti Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (5) Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo (1) Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (2) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (2) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (3) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (11) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (6) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Kurb seis: laadal müüdava vorsti eest ei vastuta keegi (19) Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (5) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe

3 min lugemist
Süüria sisepõgenikud telgi ees, Türgi piiri lähedal. FOTO: KHALIL ASHAWI/REUTERS/Scanpix

14 riigi, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Hispaania, Portugali, Belgia, Hollandi, Eesti, Poola, Leedu, Rootsi, Taani, Soome ja Iirimaa välisministrid kutsuvad Süüria režiimi üles pealetungi lõpetama ja naasma relvarahu juurde ning lahendama konflikti läbirääkimiste teel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Idlibis toimub uus humanitaarkatastroof, üks rängemaid Süüria kriisis, mis on ligi kümnendi jooksul põhjustanud nii palju katastroofe, et neid ei saa kokku lugedagi. Süüria režiim jätkab riigi iga hinna eest tagasivallutamise sõjalist strateegiat, hoolimata tagajärgedest, mida see toob kaasa Süüria tsiviilelanikele. Alates detsembrist on režiimi operatsioonid riigi loodeosas Vene lennukite toel intensiivistunud. Lakkamatute õhurünnakute ja tünnipommide heitmise tõttu on kõigest mõne nädalaga kodust põgenenud ligi miljon süürlast. Abistruktuurid on ülekoormatud. Sajad tuhanded inimesed – peamiselt naised ja lapsed – otsivad peavarju ajutistes laagrites ning kannatavad külma, nälja ja epideemiate käes.

Rahvusvahelist humanitaar­õigust rikkudes võeti rünnakute sihtmärkideks teadlikult haiglad ja ravikeskused – ja 79 olid sunnitud uksed sulgema – ning koolid ja varjupaigad. OHCHRi (ÜRO inimõiguste ülemvoliniku büroo) andmeil on alates 1. jaanuarist Idlibis hukkunud kokku 298 tsiviilelanikku.

Meile on täiesti selge, et Idlibis tegutsevad äärmusrühmitused. Me ei suhtuks terrorismi kunagi kergekäeliselt. Võitleme terrorismiga kindlameelselt ning oleme Daeshi-vastase võitluse eesliinil. Kuid terrorismivastase võitlusega ei saa ega tohi õigustada ulatuslikke rahvusvahelise humanitaarõiguse rikkumisi, millele me Loode-Süürias iga päev tunnistajaks oleme.

ÜRO on hoiatanud, et kui praegune pealetung jätkub, võib tekkida enneolematu humanitaarkriis. Kutsume Süüria režiimi ja selle toetajaid üles seda pealetungi lõpetama ning naasma 2018. aasta sügisel kehtestatud relvarahu juurde. Kutsume neid viivitamatult sõjategevust lõpetama ning täitma rahvusvahelisest humanitaarõigusest tulenevaid kohustusi, kaasa arvatud kohustust kaitsta humanitaartöötajaid ja meedikuid, kes on kaotanud elu, sest on soovinud aidata Idlibi tsiviilelanikke. Samuti kutsume Venemaad üles jätkama läbirääkimisi Türgiga, et leevendada kohutavat olukorda Idlibis ja aidata kaasa poliitilise lahenduse leidmisele.

26.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto