Sisukord
Eesti
Tänane leht
28.02.2020
Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist (1) «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (4) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (13) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (35) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (3) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (4) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (8) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Vaata, kes võitsid teatripreemiad Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks

2 min lugemist
  • Põhjala riigid arvestavad, et võõrsilt tuleb viirusjuhte peagi juurde.
  • Soome peaminister Sanna Marin siiski hoiatas ülereageerimise eest.
  • Norras valmistutakse veerandi riigi elanike haigestumiseks.
  • Sellisel juhul tuleks muude terviseprobleemide ravimine haiglastes edasi lükata.
Kaitseriietuses Lõuna-Korea sõdurid desinfitseerivad tänavat. FOTO: Lee Moo-ryul/AP/Scanpix

Nüüd on koroonaviirust leitud kõigis Põhjamaades, kuid Balti riigid peale Eesti on veel puutumata. Kui Soome, Rootsi ja Taani võimud toonitasid eile, et risk kodumaal nakkust saada on endiselt väike, siis Norra terviseamet hoiatas, et ilmselt jääb lõpuks haigeks iga neljas elanik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Soomes, kus üleeile pandi haiglas karantiini Itaaliast naasnud ja Covid-19ga nakatunud naine, toonitasid nii ametnikud kui ka ministrid, et epideemiat pole – on vaid nakkusjuhud.

«Nakkusrisk Soomes on väike. Praegu on nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt keskne küsimus ennetus ja leviku piiramine,» selgitas sotsiaal- ja tervishoiuminister Aino-Kaisa Pekonen pressikonverentsil.

27.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto