Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi

Maitsestatud tubakatooteid, peamiselt mentooliga tubakatooteid, turustatakse konkreetsetele sihtgruppidele, kelleks on noored ja naised. FOTO: Peeter Langovits

Selle aasta mais jõustub Eestis juba 2016. aastal vastu võetud direktiiv, mille tulemusel kaovad müügilt mentoolisigaretid. Müüjate sõnul toovad karmid piirangud tagasi salaturu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

20. mail jõustuv piirang on maitsestatud sigaretitoodete keelustamise viimane faas. Müügilt kaovad ka nn click-funktsiooniga kapslisigaretid, millel vallandub maitse siis, kui filtris asuv kapsel sõrmede vahel katki pigistada. Maitsestatud sigaretid kaovad müügilt mitte ainult Eestis, vaid kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides. Muudatuse eesmärk on vähendada suitsetamise atraktiivsust.

«Tubakast erineva maitse ja lõhnaga sigarette ja suitsetamistubakat võis müüa kuni 2017. aasta 20. maini, mentoolimaitselistele sigarettidele anti pikem üleminekuaeg ning neid võib müüa veel kuni 20. maini 2020,» selgitas sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Aive Telling. Tubakast erineva maitse või lõhna all mõeldakse tubaka lõhnast ja maitsest selgelt erinevat, näiteks vanilli-, puuvilja-, šokolaadi-, mentooli- vm maitset.

27.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto