Sisukord
Majandus
Tänane leht
28.02.2020
Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist (1) «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (4) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (13) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (35) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (3) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (4) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (8) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Vaata, kes võitsid teatripreemiad Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat

4 min lugemist
Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi sõnul armastavad eestlased enim Laua Viina. FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Liviko juht Janek Kalvi rääkis Kuku raadio saates «Majandusruum», et Araabia Ühendemiraatide turul läheb müük hästi, kuid sinna jõudmiseks oli vaja tutvusi. Praegu teeb viinatootja tööd, et jõuda Kanada turule ning suurendada kohalolekut Skandinaavias.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Liviko sõlmis 2018. aastal distributsioonileping Araabia Ühendemiraatide turu esindajaga. Kuidas teil seal ärid lähevad?

Emiraadid on Liviko jaoks täiesti arvestatav ja suur turg. Eelmisel aastal saatsime sinna kuus konteinerit alkoholi. Seal on suured poed, meie Selverite mõõtu, mis on läikivast marmorist, kus müüakse ainult alkoholi. Seal täiesti kuiva seadust ei ole, aga see erineb osariigiti – mõnes on seadus karmim, mõnes liberaalsem. Nii nagu meil on piirikaubandus, on seal samamoodi. Kui ühes osariigis on rohkem piiranguid, siis sõidetakse sinna, kus seadused on leebemad.

Kuidas sellisele turule pääseda?

See baseerub kontaktidel. Me oleme oma tooteid juba pikalt eksportinud ja see moodustab suure osa meie ärist. Kui eelmisel aasta tootsime üle 9 miljoni liitri, siis kolmandik sellest läks Eestist ekspordina välja. See on oluline osa meie ärist ja see pidevalt kasvab. Me oleme eksporti teadlikult panustanud ja erinevaid sihtturge on juba üle 50. Aja jooksul tekivad sidemed, kui sihikindlalt tööd teha, aga ilma sidemeteta Emiraatidesse asja pole. Seal on usalduse silda vaja.

27.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto