Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist (1) «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (4) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (13) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (35) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (3) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (4) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (8) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Vaata, kes võitsid teatripreemiad Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv

4 min lugemist
Vene pass. FOTO: Sander Ilvest

Topeltkodakondsus võib ohustada Eesti riigi suhteid vene vähemusega, kirjutab kolumnist Andrei Kuzitškin.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Venemaal on kavas lihtsustada välismaalastel Vene Föderatsiooni kodakondsuse saamist. Valitsus on esitanud kodakondsusseaduse parandusettepanekud, mille järgi ei pea välismaalased enam Venemaa kodakondsuse saamisel loobuma senisest kodakondsusest. Tuntud vene rahvuslane, riigiduuma liige Konstantin Zatulin ei varjagi Kremli plaane hakata kogu väljaspool Venemaad elavale vene diasporaale massiliselt passe jagama. Praegu elab mitmel pool maailmas oma 30 miljonit venelast. Zatulin kinnitab: «Miljonid meie kaasmaalased piiri taga unistavad Venemaa kodakondsusest, kui nad ei pea loobuma oma välismaisest passist.» Venemaa kodanike arv võiks sel moel lähemal kolmel aastal kasvada viie kuni kümne miljoni inimese võrra.

Kremli uuel strateegial on nii sise- kui ka välispoliitilised eesmärgid. Teatavasti on viimasel kahel aastal Venemaal sündimus järsult langenud. 2019. aastal sündis Venemaal 120 000 last vähem kui aasta enne seda. Kuid just elanikkonna arvukuse kasv on üks põhi­näitajaid, kas Putini plaane Venemaa jalule tõsta on saatnud edu või mitte. Aga kuidas peaks olema võimalik jalule tõsta maad, kus 85 regioonist kahanes sündimus 2019. aastal koguni 80s ning vene regioonides ulatus kahanemine lausa 22 protsendini? See ei sea kahtluse alla mitte ainult Putini režiimi sotsiaalmajandusliku poliitika tõhusust, vaid ähvardab ohustada ka tänavu jaanuaris Venemaal alustatud ideoloogiliste ümberkorralduste elluviimist.

27.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto