Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.02.2020
Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist (1) «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (4) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (13) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (35) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (3) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (4) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (8) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Vaata, kes võitsid teatripreemiad Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn?

1 min lugemist
Tallinna kesklinn. FOTO: Tairo Lutter

Marek Strandberg (PM 20.02) kirjutas Tallinnast kui tuleviku miljonilinnast, aga ei põhjendanud, miks peaks elanike arv nii palju suurenema. Kas miljonilinnas elatakse paremini kui poole miljoni elanikuga linnas, kümne miljoni korral veel paremini?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Arvestades kitsast maariba Ülemiste järve ja mere vahel, pole Tallinnas ruumi laienemiseks, tuulikute paigutamiseks ega fossiilenergeetika arendamiseks. Seda fantaseerimist lugedes meenus Sulev Nõmmiku lugu koosolekust pilvelõhkuja ehitamise küsimuses Uduvere kolhoosis. Koosoleku lõpus küsis karjatalitaja, kas enne pilvelõhkuja ehitamist parandaks keegi sealauda ukse.

Võib rääkida kodanikuenergeetika arendamisest, räämas vanade majade ja magalate lammutamisest jne, aga selleks on vaja palju raha. Seda ei jätku praegu tänavate remondiks, tervishoiuks, korralike pensionide ja palkade maksmiseks, mistõttu paljud töötavad välismaal. Me ei peaks korraga ette võtma kaht suurprojekti, Rail Balticut ja Tallinna–Helsingi tunnelit. Inglismaa ja Prantsusmaa on suured riigid, nende vahel on oluliselt tihedam liiklus. Sellegipoolest oli tunneliga palju probleeme. Kas tasub loota tunneli olemasolul rikaste hiinlaste ja teiste migrantide elama asumisele Tallinna? Millise probleemi lahendamiseks on tunnelit vaja? Meie «kalevipoegade» jaoks on tunneli kaudu sõitmine ilmselt liiga kallis. Laevaga saab aeglasemalt ja odavamalt, kiiremini jõuab lennukiga.

27.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto