N, 2.02.2023

Andrus Karnau: kingitus Tallinkile

Andrus Karnau
, kolumnist, Lääne Elu peatoimetaja
Andrus Karnau: kingitus Tallinkile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Linnahall.
Linnahall. Foto: Sander Ilvest

Infortar ja Tallink omandavad Eesti riigi ühe magusama kinnistu lubaduse eest ehitama hakata, kirjutab kolumnist Andrus Karnau.

Peaaegu kõik linnapead üle maailma unistavad ajalukku minekust suure ehitajana. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pole ses suhtes erand. Kevadel 2025, mil praeguse kava järgi peaks Linnahalli kompleksi esimene osa valmis olema, käib äge valimiskampaania, sest sügisel on kohalikud valimised. Mis saab sel hetkel olla uhkem kui Tallinna uue merevärava pidulik avamine.

Kõlvart otsustas teha suure kingituse Infortarile ja Tallinkile, kui loovutas neile kaks kolmandikku linnahalli kinnistust. Infortar ja Tallink omandavad Eesti riigi ühe magusama kinnistu lubaduse eest ehitama hakata. Ehitustöö, mille maksumuseks hindavad asjaosalised 300 miljonit eurot, seisab veel ees. Ilmselt kulub tegelikult 100–200 miljonit rohkem, aga nagu ütles Tallinki juht Paavo Nõgene, on see kõigest ühe laeva hind.

Kui Tallink ja viimase suuromanik Infortar panevad kinnistusse 300 miljonit ning Tallinna linnavalitsus ei investeeri sentigi, tekib küsimus, kas viie aasta pärast jaguneb omand endiselt nii, et kolmandik on linnavalitsuse käes, või jaguneb see tegelikult sisse makstud kapitali järgi. Nõgene lubas, et kolmandik jääb linnale. Võib-olla tõesti.

Riigi Kinnisvara müüs naabruses oleva Patarei kinnistu mullu detsembris 4,6 miljoniga, mida on kaugelt rohkem kui mitte midagi, aga võrreldes tuluga, mida Urmas Sõõrumaa kinnistu arendamisega teenib, on tegu ikkagi peenrahaga.

Märksõnad
Tagasi üles