Sisukord
Arter
Postimees
29.02.2020
Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (46) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse (1) KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (2) Börsidel käib veresaun (4) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (6) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (6) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (2) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (4) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha (1) EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (22) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (4) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Roppused vürtsitavad üha rohkem Eesti noorte kõnepruuki (14) Algaja poliitbroileri mure (30) Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas (16) Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (4) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (2) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset

2 min lugemist
Kaader filmist "Parimad aastad me elus". Peaosades on samad näitlejad, kes 1966. aasta kultuslikus "Mehes ja naises" - Jean-Louis Trintignant ja Anouk Aimée, kelle vanus ligineb 90-le. FOTO: outnow.ch

«Parimad aastad me elus» («Les plus belles années d’une vie»)

Prantsuse 2019

Režissöör Claude Lelouch

Osades Anouk Aimée, Jean-Louis Trintignant, Monica Bellucci, Marianne Denicourt, Antoine Sire, Souad Amidou jt.

Kestab 1 tund ja 30 minutit

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hämmastav, kuidas prantslased oskavad ka vanadekodu ja Alzheimeri tõve pöörata millekski elegantseks, helgeks ja isegi naljakaks, on mu esimene mõte, kui kinosaalist välja astun. Tavaliselt on need teemad nii kinos kui ka elus pigem sünge ja kurva noodiga.

Teine, mis kõrvus kummitama hakkab, on omaaegse legendaarse advokaadi Simon Levini sõnad aastatetaguses Arteris, kui ta oma noorpõlvefotosid peeglist vastu vaatava vanahärraga võrdleb: see on roppus, mis aeg inimesega teeb. Aga kinolinal näib peategelaste, ammuse rallikuulsuse ja tema kunagise südamedaamiga olevat kohati hoopis vastupidi.

Mis ei tähenda, et Levini enesekriitilises hinnangus olnuks tookord kuigivõrd tõtt. Ehkki ajavaod näos, oli ta endiselt galantne hurmur ja terava mõistusega. Viimast filmi peaosalise, šiki vanahärra kohta siiski öelda ei saa. Ta on vanadekodus ja Alzheimeri diagnoosiga, ehkki lähikondsed hakkavad linaloo edenedes selles kummatigi kahtlema. Võib-olla on see lihtsalt mäng, et tähelepanu võita? Ammuse armastatu visiitidest loodetakse, et see mõjub värskendavalt eaka mehe mälule ja olemisele üldse. Umbes nii lähebki.

28.02.2020 02.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto