Sisukord
Merendus
Tänane leht
29.02.2020
Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (46) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse (1) KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (2) Börsidel käib veresaun (4) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (6) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (6) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (2) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (4) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha (1) EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (22) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (4) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Roppused vürtsitavad üha rohkem Eesti noorte kõnepruuki (14) Algaja poliitbroileri mure (30) Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas (16) Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (4) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (2) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid»

5 min lugemist
Tallinki nõukogu liige Toivo Ninnas soovitab noortel tuleviku siduda merendusega. FOTO: Madis Veltman

Eesti merenduse suurmees Toivo Ninnas jätkas 80 aasta juubeli eel tavapärases töörütmis: pool nädalat pealinnas Tallinki kontoris, teine pool Pärnu Vallikääru ääres, talle endale kuuluvas spaahotellis Viiking. Ninnase elulookirjeldusest vaatab vastu ideaalne karjäär. «Olen vanemaks saanud. Kas ka targemaks, on iseküsimus,» muheles Tallinki nõukogu liige Toivo Ninnas vastuseks Postimehe õnnitlustele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Olin suurte murrangute ajal 50-aastane, Isamaa luud tahtis mindki ära pühkida. Aga laevandusteema oli liiga keeruline ja mulle asendajat ei leitud. Eesti Merelaevanduse lõpp kurvastab mind tõsiselt. Hea firma aeti pankrotti, viimasel pangaarvel oli 73 senti,» meenutas Ninnas.

«Riigil oli vaja erastada. Tegelesin kaks aastat visiooniga, mis pidi muutma Eesti Merelaevanduse väärtfirmaks nagu Maersk. Meie Esco Holding võitis küll erastamise, aga riigile oli merendus arusaamatu asi, seadus keelas erastamisel ostetavat vara laenu tagatiseks panna. Rahastamiseks kaasatud ameeriklased ja norralased tahtsid kõige vähem laevandust arendada, vaja oli kiiresti välja riisuda, mida sai. Laevad müüdi, raha pumbati mujale ja riigile jäeti erastamisvõlg maksmata. Õnneks ma ei teinud nendega ühtki päeva koostööd, selles mõttes on mu hing puhas,» rääkis Ninnas ühest ebameeldivamast ajast oma elus.

28.02.2020 02.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto