Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.02.2020
Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (46) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse (1) KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (2) Börsidel käib veresaun (4) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (6) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (6) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (2) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (4) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha (1) EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (22) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (4) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Roppused vürtsitavad üha rohkem Eesti noorte kõnepruuki (14) Algaja poliitbroileri mure (30) Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas (16) Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (4) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (2) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti ärielu kolm musketäri

2 min lugemist
Enn Pant, Kalev Järvelill ja Ain Hanschmidt. FOTO: Andrus Peegel

Kes oleks arvanud, et kahest riigiametnikust ja ühest pangajuhist saavad Läänemere suurima laevafirma omanikud ning kogu Eesti ärielu suurkujud. Kusjuures kahe juured viivad Lõuna-Eesti väikelinna, kust mereni on paarsada kilomeetrit. Aga just nii on läinud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ain Hanschmidtile, Enn Pandile ja Kalev Järvelillele kuuluvast Infortarist on saanud üks kolmest suurest konglomeraadist Eestis. Suurettevõte, mille üksused tegelevad omavahel vähe seotud tegevustega.

Suuremate hulka kuulub veel NG Investeeringud, mille asutasid juba 1994. aastal Jüri Käo, Andres Järving ja Enn Kunila koos lahkunud Indrek Vanaseljaga ning millel on ka mitusada väikeaktsionäri. Ettevõttele kuuluvad näiteks Tallinna Kaubamaja ja Liviko. Kolmas suur on Margus Linnamäe kontrolli all olev UP Invest, kuhu kuulub ka Postimees Grupp ning mis alles viimastel aastatel vaatab ringi väljaspool ravimiäri. Muuhulgas pandi leivad ühte kappi meelelahutusega tegeleva Apollo Grupiga ja investeerimisfirma kaasomanikuks sai Ivar Vendelin.

28.02.2020 02.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto