Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.03.2020
Eesti Meie töötud jäävad vaesuse lõksu virelema (4) Eesti reageeris oma esimesele koroonaviiruse juhtumile kiiresti ja korralikult (14) Osal Krabi kooli lastel pole enam koolikohta Teenekas kaotaja võitis (2) Majandus Teder: Porto Franco avamine jäi toppama bürokraatia taha (1) Riik hakkab Eesti Energiale puidu põletamise eest peale maksma (4) Kange alkoholi pudelid saavad taaratasu (2) Välismaa Kreeka peatas piiril tuhanded migrandid Kataloonia eksliider innustas edasisele võitlusele USA sõlmis Talibaniga ajaloolise leppe Žirinovski: Putin veel üllatab meid pärast 2024. aastat KOHALIK VAADE ⟩ Viirustest enam tapab vaesus Arvamus Teadusmõte on vaba (1) Iga vanus on auasi (1) Tiiu Kuurme: eilse päeva feodaalid (4) Kas vajame Põhjakonna abi? (15) Eutanaasia kui enesetapp (42) Virvendustest reformitiigis (10) Meie Eesti Toomas Kiho Postimehe teadusgrandist: mille eest me seisame? (10) Martin Ehala: eestluse uurimisest Postimehe grandi abil (2) Postimehe fond: esimesed kolm Noor-Eesti grandihoidjat selgunud (1) Kultuur Ühe perekonna totaalne allakäik Mida teevad hirm ja vägivald inimesega? Sport Lindpere väravatemasinast Sorgast: kümme või enam tabamust oleks korralik saavutus Johaug püstitas rekordi, aga kuidas kannatab see võrdlust teiste talispordiässadega? Flora säilitas külma närvi, Trans vihastas kohtuniku peale ega suutnud emotsioone kontrollida Tänak kogus tuunitud Hyundaiga väärtuslikke kilomeetreid Tartu Deltasse kolinud arvutimuuseum avas digitarkuse päevaks ukse (3) Jõudsalt kasvav vald ehitab uue lasteaia ja plaanib teist rentida Sügisel jätkavad Põltsamaa vallas vaid üks kool ja lasteaed (2) Tudengid ja õppejõud lõid vaprusehelmeid vähihaigetele lastele Väljapeetud väljapanekul näeb piiranguteta ehteloomingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eutanaasia kui enesetapp

2 min lugemist
  • Eutanaasiat peetakse väärikaks elu lõpetamiseks
  • Sisuliselt on eutanaasia puhul tegu enesetapuga
  • Enesetapp ei ole toetust vääriv käitumine
Priit Sibul FOTO: Riigikogu FOTO: Riigikogu

Elujanu ja sellele vastanduv surmahirm on omane igale elusolendile. Erinevalt loomast on inimene oma surelikkusest teadlik. Isiklike kokkupuudete või teiste inimeste lugude kaudu teame lisaks elu lõppemise paratamatusele ka kannatustest, mis ei pruugi, aga võivad surmaga kaasneda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väärikus ja valu on tundlikud kategooriad. Inimese eneseväärikuse hoidmiseks ja tema piinlemise vältimiseks sooviks ju teha kõik, mis võimalik. Võimalikkuse piiri ei tõmba mitte üksnes meie suutlikkus, vaid ka eetika. Kahetsusväärselt näevad paljud halastussurma eetiliselt vastuvõetava sammuna väärikaks ja valutuks elu lõpetamiseks. 2018. aastal läbi viidud väärtushinnangute uuringus paluti osalejatel hinnata, kas peetakse vastuvõetavaks eutanaasiat (ravimatu haige elu lõpetamist). Pooled vastused kaldusid pidama eutanaasiat vastuvõetavaks.

Nähtusele võib aga läheneda ka teise nurga alt, küsides, kas peate vastuvõetavaks enesetappu.

29.02.2020 03.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto