Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.03.2020
Eesti Meie töötud jäävad vaesuse lõksu virelema (4) Eesti reageeris oma esimesele koroonaviiruse juhtumile kiiresti ja korralikult (14) Osal Krabi kooli lastel pole enam koolikohta Teenekas kaotaja võitis (2) Majandus Teder: Porto Franco avamine jäi toppama bürokraatia taha (1) Riik hakkab Eesti Energiale puidu põletamise eest peale maksma (4) Kange alkoholi pudelid saavad taaratasu (2) Välismaa Kreeka peatas piiril tuhanded migrandid Kataloonia eksliider innustas edasisele võitlusele USA sõlmis Talibaniga ajaloolise leppe Žirinovski: Putin veel üllatab meid pärast 2024. aastat KOHALIK VAADE ⟩ Viirustest enam tapab vaesus Arvamus Teadusmõte on vaba (1) Iga vanus on auasi (1) Tiiu Kuurme: eilse päeva feodaalid (4) Kas vajame Põhjakonna abi? (15) Eutanaasia kui enesetapp (42) Virvendustest reformitiigis (10) Meie Eesti Toomas Kiho Postimehe teadusgrandist: mille eest me seisame? (10) Martin Ehala: eestluse uurimisest Postimehe grandi abil (2) Postimehe fond: esimesed kolm Noor-Eesti grandihoidjat selgunud (1) Kultuur Ühe perekonna totaalne allakäik Mida teevad hirm ja vägivald inimesega? Sport Lindpere väravatemasinast Sorgast: kümme või enam tabamust oleks korralik saavutus Johaug püstitas rekordi, aga kuidas kannatab see võrdlust teiste talispordiässadega? Flora säilitas külma närvi, Trans vihastas kohtuniku peale ega suutnud emotsioone kontrollida Tänak kogus tuunitud Hyundaiga väärtuslikke kilomeetreid Tartu Deltasse kolinud arvutimuuseum avas digitarkuse päevaks ukse (3) Jõudsalt kasvav vald ehitab uue lasteaia ja plaanib teist rentida Sügisel jätkavad Põltsamaa vallas vaid üks kool ja lasteaed (2) Tudengid ja õppejõud lõid vaprusehelmeid vähihaigetele lastele Väljapeetud väljapanekul näeb piiranguteta ehteloomingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti reageeris oma esimesele koroonaviiruse juhtumile kiiresti ja korralikult

2 min lugemist
Elektronmikroskoobi all on viirus SARS-CoV-2 (kollane), mis põhjustab haigust Covid-19. Violeti ja purpuriga on rakud. FOTO: USA tervishoiu- ja teenindusministeerium/afp/Scanpix

Pühapäevastel andmetel olid kõik Eestis võetud koroonaviiruse proovid negatiivsed ning esimesele ja ainsale nakatunule järgmisi esialgu lisandunud ei ole. Maailma terviseorganisatsiooni WHO Eesti esinduse juhi kohusetäitja Marge Reinapi sõnul on Eesti reaktsioon viirusepuhangule siiamaani olnud asjakohane ja kiire.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Eesti tegeles esimese Covid-19 juhtumiga operatiivselt. Tervishoiutöötajad ning koroonaviirusega nakatunu teadsid, mida on nakkusekahtluse puhul õige teha. See on hea näide, kuidas saab nakkuse levikut pidurdada. Oluline on säilitada valvsus ning reageerida uutele juhtumitele asjakohaselt, sest oht on olemas, kuid paanikaks pole põhjust. Vajadusel on WHO valmis Eestit abistama,» ütles Reinap.

Samas tõdes WHO Eesti esindaja, et uue koroonaviiruse Covid-19 juhtude hulga ja viirusest puudutatud riikide arvu kasv on selgelt murekoht.

29.02.2020 03.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto