L, 28.01.2023

Eesti reageeris oma esimesele koroonaviiruse juhtumile kiiresti ja korralikult

Kaur Maran
, toimetaja
Eesti reageeris oma esimesele koroonaviiruse juhtumile kiiresti ja korralikult
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 13
Elektronmikroskoobi all on viirus SARS-CoV-2 (kollane), mis põhjustab haigust Covid-19. Violeti ja purpuriga on rakud.
Elektronmikroskoobi all on viirus SARS-CoV-2 (kollane), mis põhjustab haigust Covid-19. Violeti ja purpuriga on rakud. Foto: USA tervishoiu- ja teenindusministeerium/afp/Scanpix

Pühapäevastel andmetel olid kõik Eestis võetud koroonaviiruse proovid negatiivsed ning esimesele ja ainsale nakatunule järgmisi esialgu lisandunud ei ole. Maailma terviseorganisatsiooni WHO Eesti esinduse juhi kohusetäitja Marge Reinapi sõnul on Eesti reaktsioon viirusepuhangule siiamaani olnud asjakohane ja kiire.

«Eesti tegeles esimese Covid-19 juhtumiga operatiivselt. Tervishoiutöötajad ning koroonaviirusega nakatunu teadsid, mida on nakkusekahtluse puhul õige teha. See on hea näide, kuidas saab nakkuse levikut pidurdada. Oluline on säilitada valvsus ning reageerida uutele juhtumitele asjakohaselt, sest oht on olemas, kuid paanikaks pole põhjust. Vajadusel on WHO valmis Eestit abistama,» ütles Reinap.

Samas tõdes WHO Eesti esindaja, et uue koroonaviiruse Covid-19 juhtude hulga ja viirusest puudutatud riikide arvu kasv on selgelt murekoht.

Märksõnad
Tagasi üles